Merhaba, bugün 7 Haziran 2020 Pazar
Çağrı Merkezi(0850) 440 09 59
MENÜ
Bize Bırakılan Değerli Miraslarımızdandır

  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, Vakıflar Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

  Vakıflar, sosyal devlet anlayışımızın en önemli unsurlarından birisidir diyen Başkan Ata; ‘’ Vakıflar Haftası, insanlardaki yardım duygusunu geliştirmek, dayanışmanın önemini anlatmak ve insanların gönül zenginliğine ulaşmasına yardımcı olmak amacıyla kutlanmaktadır.

  Vakıflarımız, toplumumuzda birlik ve beraberliğin güçlendirilmesi, şefkat ve dayanışmanın tesis edilmesi hususunda bize bırakılan değerli miraslardandır. İnsan hayatını doğrudan etkileyen sosyal, ekonomik, kültürel, kısaca her alanda insanlara değer vermiş, bunun en güzel göstergesi olarak da çok değerli vakıf eserlerini ortaya koymuşlardır.

  Vakıflarımızın ve derneklerimizin insanlığın faydası için yapmış oldukları her türlü hizmet elbette parayla ölçülemez. Zira Vakıflarımız; sosyal hayat içerisindeki standart yaşam dengelerini sağlayan, sahip olduğumuz kültürümüzü bir sonraki nesillere aktaran, geçmişten geleceğe yansıyan tarihi eserlerimizi koruyan, insanlığın yararı için akademik seviyede hizmet edecek, gelecek yönetimlerde söz sahibi olacak genç nesilleri yetiştiren kurumlardır.

  Vakıflar ile insanlığa hizmet edenleri rahmet ve minnetle anıyorum. Vakıflarımızın yaşatılmasına katkıda bulunan hayırsever kişi ve kuruluşlara teşekkür ediyor, bu duygu ve düşüncelerle Vakıflar Haftası’nı en içten duygularımla kutluyorum.”

İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.