Merhaba, bugün 29 Mayıs 2024 Çarşamba
Çağrı Merkezi(0850) 440 09 59
MENÜ

Hasta nakil ambulansı ile tıbbi müdahale gerektirmeyen ancak sedye ile nakil edilmesi gereken vatandaşların, evden hastaneye, hastaneden eve ulaşımları güvenli ve ücretsiz bir şekilde sağlanır.

 

Belli kriterler doğrultusunda gerçekleştirilen hizmette, evden hastaneye ya da hastaneden eve nakil edilecek hastanın, bilincinin açık olması, solunum yetersizliğinin olmaması, herhangi bir cihaza bağlı olmaması ve kanamalı hasta olmaması gerekmektedir.

 

Yaşlı, engelli, yatağa bağımlı hastalar, tam ya da kısmi felçli olan hastalar, ortopedi ameliyatı sonrası sedye ile yatarak nakil edilmesi gereken hastalar, kemoterapi-radyoterapi alan hastalara, ücretsiz ambulans nakil hizmeti verilmektedir.

 

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Hasta Nakil ve Engelli Birey Hizmetleri Biriminin verdiği hasta nakil hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaşlar, 0 (850) 459 0969-0959 numaralı telefonu arayarak randevu alabilir.

Gelen çağrılar doğrultusunda; nakil talebi görevli personel tarafından değerlendirilir, hasta adı-soyadı, adres bilgileri, naklin nereden nereye gerçekleşeceği ve hastanın hastalığı gibi bilgiler alındıktan sonra ambulans ekibi verilen adrese yönlendirilmektedir.

İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Çerez Politikamızı ve Aydınlatma Metnini inceleyebilirsiniz.