Merhaba, bugün 19 Ekim 2021 Salı
Çağrı Merkezi(0850) 440 09 59
MENÜ

Sahipsiz yada güçten düşmüş sokak hayvanları ile ilgili çalışmalar 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve ilgili yönetmelikler çerçevesinde yapılmaktadır.

Marmaraereğlisi ilçesi sınırları içerisinde bulunan sahipsiz yada güçten düşmüş sokak hayvanları Yeniçiftlik Mahallesinde bulunan belediye garajı içerisindeki Geçici Hayvan Bakım Merkezine, görevli ekipler tarafından getirilerek Veteriner Hekim kontrolünde müşahede altında tutulmaktadır. Müşahede altında tutulan sokak hayvanları, Veteriner Hekim tarafından kısırlaştırma, aşılama ve tedavi işlemleri gerçekleştirilmektedir. Tedavi edilen sokak hayvanlarının kayıtları (kulak küpesi ve mikroçip takma) yapılarak öncelikli olarak alındıkları ortama bırakılma ve sahiplendirme işlemleri yapılmaktadır.

 Veterinerlik Hizmetleri Biriminden sorumlu Veteriner Hekim Ahmet ŞENTÜRK’ e 0(539) 773 88 89 GSM numarasından ulaşabilir ve her zaman destek alabilirsiniz. 

İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Çerez Politikamızı ve Aydınlatma Metnini inceleyebilirsiniz.