Merhaba, bugün 21 Şubat 2019 Perşembe
MENÜ
Temmuz ayı meclis toplantısı yeni belediye binamızda yapıldı"Marmaraereğlisi Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısı, Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan başkanlığında Marmaraereğlisi Belediyesi Yeni Hizmet Binası meclis toplantı salonunda yapıldı. Saygı duruşu, İstiklal Marşı´nın okunması ve yoklama yapılmasıyla birlikte Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Uyan Belediye meclis üyelerine yeni belediye binası hakkında bilgiler verdi. "

Yeni belediye binasının belediyenin kendi imkanlarıyla yapıldığını dile getiren Başkan Uyan, “Marmaraereğlisi Belediyesi yeni hizmet binasını yapımında, Marmaraereğlisinin günden güne büyüyen ve gelişen yüzünü yansıtabilmesi gelişen ve değişen hizmetleri de karşılayabilmesi hedeflenmektedi. Yeni belediye binasının oluşturduğu fonksiyon şemasıyla hizmetlerin daha kolay verilmesi amaçlanırken, mimarisiyle Marmaraereğlisi´nin tarihi dokusuna da uygun olması amaçlandı.

Yeni Belediye Hizmet Binamız; 1.866 m2 arazi içerisine 11.000 m2 kapalı alana sahip 2’si bodrum kat olmak üzere toplam 9 katlı olarak projelendirildi. Proje toplam bedeli olarak 11.000.000,00 TL öngörüldü. 2015 yılında kaba inşaatının ihalesi 2.911.000,00 TL bedelle yapılmış olup kaba inşaatımız tamamlandı. Kaba inşaatının tamamlanmasına müteakip Belediye yeni hizmet binası ikmal inşaatı 6.000.000,00 TL bedelle ihale yapılıp, sözleşmesi imzalandı. İkmal inşaatı tamamlandı. Eski binamızı boşaltarak yeni belediye binamıza geçtik. İlk olarak Temmuz ayı meclisimizi burada yapıyoruz. Binamız mimarisiyle çok dikkat çekti. Binamız kendi mimarlarımız tarafından projelendirilirdi. Vatandaşlarımız çok beğendi. 23 Nisan 1920’de TBMM’nin ilk açılışındaki heyecanı bizler de burada yaşıyoruz. “dedi.

Başkan Uyan’ın yeni belediye binası hakkındaki açıklamalarının ardından gündem maddeleri görüşülmesiyle meclis toplantısı sona erdi.

 

HABER GÖRSELLERİ
Temmuz ayı meclis toplantısı yeni belediye binamızda yapıldı
Temmuz ayı meclis toplantısı yeni belediye binamızda yapıldı
Temmuz ayı meclis toplantısı yeni belediye binamızda yapıldı
Temmuz ayı meclis toplantısı yeni belediye binamızda yapıldı