Merhaba, bugün 14 Temmuz 2024 Pazar
Çağrı Merkezi(0850) 440 09 59
MENÜ

Marmaraereğlisi belediyesi hudutları dahilinde, sahil güzergahında belirlenen yedi

(7) adet kumsal alanda uygulanmak üzere tip proje geliştirilmiştir.

 

Proje yürürlükteki Kıyı Kanunu ve Kıyı Kanunun Uygulanmasına Dair Yönetmelik dikkate alınarak hazırlanmıştır. Bu hususta; kıyı kanunun uygulanmasına dair yönetmeliğinin 13. maddesi doğrultusunda projede; gölgelik, soyunma kabini, aralarında en az 150 metre mesafe olacak şekilde 6m2' yi geçmeyen büfe ve kirletici etkisi olmayan fosseptik yapımını gerektirmeyen prefabrik tuvalet yapısı, duş üniteleri tasarlanmış, şemsiye-şezlong yerleşimi yapılmıştır.

 

Tip proje 300 kişi üzerinden düzenlenmiş olup, sayı konumlandırılacağı mevkiiye göre  değişebilmektedir. Mevkiiler;

 

1)    Mavi Çatı Önü Sultanköy (900 Kişilik)

2)    Kaptan 2 Önü Askeri Alan Bitişiği (160 Kişilik)

3)   2517 Parsel Önü (110 Kişilik)

4)   99 Ada 1 Parsel Önü Çeşmeli (300 Kişilik)

5)   101 Ada 1 Parsel Önü Çeşmeli (300 Kişilik)

6)   Atatürk Parkı Önü (200 Kişilik)

7)   1209 ve 8454 Parsel Önü (360 Kişilik)

 

Projenin amacı halihazırda kullanılan plajların kontrollü bir şekilde kullanımına olanak tanıyarak konforunu arttırmaktır. Bu sayede plajlarda temel ihtiyaçların karşılanması hedeflenmektedir. Proje kapsamında belirlenen plajlarda;

 

1 adet bay-bayan wc-soyunma kabini, 1 adet büfe, 1 adet gölgelik, 1 adet cankurtaran gözetleme kulesi, 1 adet plaj voleybolu sahası, 1 adet çocuk oyun alanı, kişi sayısı kadar şezlong, 1 adet şezlongları depolamak üzere depo, yeterli sayıda şemsiye ve duş üniteleri ile şezlonglara uzanan ahşap yollar yer alacaktır.


Büfe-Wc-Soyunma  Kabini;

Yönetmelik gereği 6m2 ' yi geçmeyen büfe ve bay-bayan wc-soyunma kabini yapıları taşınabilir nitelikte prefabrik olarak üretilecektir.

 

Cankurtaran Gözetleme Kulesi;

Ahşap malzemeden projesindeki ölçülerde imal edilecektir.

 

Gölgelik;

Proje ve görsellerde detay çizimleri yer alan gölgelik, çelik konstrüksiyon üzerine kompozit kaplama ile üretilecek ve profiller arasına ortam koşullarına dayanıklılığı idareye onaylatılmış branda gerilerek gölgelik alan oluşturulacaktır.

 

Zemin ve yollar;

Proje detay çizimlerine uygun şekilde ahşap deck malzemeden yapılacaktır.

 

Duş üniteleri;

Paslanmaz çelikten imal edilecek ve zemininde mutlaka su birikmesini önleyecek şekilde min.%2 eğim sağlanarak alüminyum ızgara yapılacaktır.

 

Şemsiyeler;

Alüminyum gövde üzerinde branda ile üretilecek ve gövde iskeletine şemsiye masası (küllüklü) ilave edilecektir. En az 32 litre kapasiteli beton dolgulu bidon ile kuma gömülecek ve sezon boyunca sabit kalacaktır. Ürünler altlığı ile birlikte takım olarak idareye teslim edilecektir. Ürün görsel ve çizimleri proje paftasında mevcuttur.

 

Şezlonglar;

2m boyunda alüminyum malzemeden fileli yüzey olacaktır. Sezon boyunca işletmenin deposuna zimmetlenecektir. Bütün ürünlerin renk seçimi muhakkak idareye onaylatılacaktır.

 

Depo;

Şezlongları koruma altına almak için her plajda bir adet prefabrik depo yer alacaktır.

 

Plaj Voleybolu;

16x8m ebatlarında portatif saha çizgileri ve filesi ile monte edilecektir.

 

Çocuk Oyun Alanı;

Çocuk oyun alanında plaj bütünlüğü bozulmadan, oyun grubu kumsal alana monte edilecek ekstra bir betonarme zemin oluşturulmayacaktır. Çocuk oyun alanı oluşturulan plajlarda oyun grubu 2 salıncak 1 kaydırak içerecek şekilde yüklenici firma tarafından idareye onaylatılacaktır.

 

Yüzer Duba;

Denizin uygun olduğu yerlere yerleştirilmek üzere min. 25m2 (Sx5) yüzer duba ihaleye dahil edilecektir.

İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Çerez Politikamızı ve Aydınlatma Metnini inceleyebilirsiniz.