Merhaba, bugün 9 Haziran 2023 Cuma
Çağrı Merkezi(0850) 440 09 59
MENÜ
BAŞKAN HİKMET ATA KARDEŞ ŞEHİR VETRİNO’DA

Marmaraereğlisi Belediyesi, Bulgaristan Varna Vetrino Belediyesi’nin davetlisi olarak Vetrino Belediyesi 43. Kuruluş Yıl Dönümü kutlamalarına katıldı. Vetrino Belediye Başkanı Dimitır Damitrov’un davetlisi olarak kutlamalara katıldıklarını belirten Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, kendilerini sıcak bir şekilde ağırlayan Vetrino Belediye Başkanı Dimitır Damitrov’a teşekkür etti.

Kardeş Şehrimiz Bulgaristan Vetrino Belediyesi’nin düzenlediği 43. Kuruluş yıl dönümü kutlamaları ile ilgili davete Marmaraereğlisi Belediyesi’ni temsilen Belediye Başkanı Hikmet Ata, eşi Aysel Ata, Belediye Başkan Yardımcısı Sinem Özüpek, İmar ve Şehircilik Müdürü ve Belediye Mimarı katıldı. Vetrina Belediye Başkanı tarafından Belediye Hizmet Binası’nda ağırlanan Marmaraereğlisi Belediyesi heyeti, burada karşılıklı hediyeleşmede bulundular. Kardeş şehir Vetrino’da bulunmaktan mutlu olduğunu ifade eden Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, kendilerini sıcak bir şekilde ağırlayan Vetrino Belediye Başkanı Damitrov ve Belediye personeline teşekkür etti.

Hediyeleşme töreninin ardından Marmaraereğlisi Belediyesi heyetine Vetrino gezdirildi. Şehri gezen heyet, daha sonra Vetrino Belediyesi 43. Kuruluş Yıl Dönümü kutlamalarına katıldı. Ziyaret ile ilgili bilgi veren Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, “Kardeş şehrimiz Bulgaristan’nın Vetrino Belediyesi ziyaretimizde değerli Belediye Başkanı Dimitır Damitrov tarafından çok güzel bir şekilde ağırlandık. İki ülke arasındaki bağların güçlenmesi ve kültürler arası etkileşimin artması adına bu tür buluşmalara önem veriyoruz. Bulgar ve Türk kardeşlerimizin, barış ve huzur içerisinde yaşamaları en büyük temennimiz. Kardeşlerimizle biriz, beraberiz ve gönüldaşız. Konukseverliğinden dolayı Başkan Damitrov’a bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

HABER GÖRSELLERİ
BAŞKAN HİKMET ATA KARDEŞ ŞEHİR VETRİNO’DA
BAŞKAN HİKMET ATA KARDEŞ ŞEHİR VETRİNO’DA
BAŞKAN HİKMET ATA KARDEŞ ŞEHİR VETRİNO’DA
BAŞKAN HİKMET ATA KARDEŞ ŞEHİR VETRİNO’DA
BAŞKAN HİKMET ATA KARDEŞ ŞEHİR VETRİNO’DA
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Çerez Politikamızı ve Aydınlatma Metnini inceleyebilirsiniz.