Merhaba, bugün 24 Ocak 2022 Pazartesi
Çağrı Merkezi(0850) 440 09 59
MENÜ
BAŞKAN HİKMET ATA ÇALIŞAN GAZETECİLERLE KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ

 

             

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata; 10 Ocak ‘Çalışan Gazeteciler Günü’ nedeniyle Tekirdağ’daki Basın kuruluşlarında çalışan basın mensupları onuruna kahvaltı verdi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde Tekirdağ’daki basın mensuplarını unutmayan Belediye Başkanı Hikmet Ata, gazetecilerin onuruna kahvaltı düzenledi. Marmaraereğlisi Kasaba Restaurant’ta ,  gerçekleştirilen kahvaltıda Belediye Başkanı Hikmet Ata başta olmak üzere, Belediye Başkan Yardımcısı Sinem Özüpek, Hüseyin Özdemir, Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Başkanı Necmi Işıksal ile yayın hayatına devam eden yerel gazete, televizyon, internet sitesi ve ulusal haber ajansları çalışanları katıldı.

Başkan Ata basın mensuplarının gününü kutlayarak ‘’Davetimize teşrif eden siz değerli arkadaşlarımıza, dostlarımıza teşekkür ediyoruz. İnşallah her günümüz böyle olur. Hep birlikte ilçemize katkı sağlıyoruz. İlçemizin sorunlarını birlikte çözüyoruz. Bizim göremediklerimizi bizlere gösteriyorsunuz. Dolayısıyla bizlere yol gösterici oluyorsunuz. Basın, sesimizi halkımıza duyurmada en önemli gücümüz. Sizler çalışmalarınızla toplumu aydınlatan birer ışıksınız. Siz ne kadar güçlü olursanız bizler de yolumuzu o kadar net görürüz. Bir anlamda siz bizim elimiz dilimiz ve sesimizsiniz. Göreviniz halkın bilgi almasını sağlamak. Bu görevi de yerine getirebilmeniz için biz elimizden geleni yapacağız. Her gün binlerce habere imza atarak, bunları toplumla buluşturan kamuoyuna yön veren gece gündüz demeden çalışan siz değerli basın mensuplarının gününü kutluyor ve başarılar diliyorum.’’ dedi.

Arka Deniz Projesi’nin 2021 Şubat Ayında Yapımına Başlanıyor

Kahvaltının ardından bir sunumla Marmaraereğlisi’nin planlanan ve devam eden projelerinden bahseden Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata; gerçekleştirilen ve planlanan projelere tek tek değindi. 2021 yılının Marmaraereğlisi için verimli geçen bir süreç olduğunu belirten Belediye Başkanı Hikmet Ata; ‘’Vizyon projelerimizden olan Arkadeniz Kıyı Düzenleme Projesi’nde önemli bir aşamaya geldik. Ağustos ayında projenin gerçekleştirilmesi için kıyı ve sahil şeritleri ile dolgu alanlarını maliye hazinesinden kiraladık. 16.662 metrekare, devletin hükmü tasarrufu altında bulunan alan kiralandı. Bu ayın ortasında ihaleye çıkılacak ve Şubat ayı sonunda da Allah’ın izniyle yapımına başlamayı planlıyoruz.’’ Dedi.

Bakan Karaismailoğlu’ndan, Karayolları İskelesi’nin Sözü Alındı

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun ilçeyi ziyareti esnasında birtakım taleplerde bulunan Başkan Hikmet Ata Karayolları İskelesi’nin belediyeye tahsisinin sözünü aldıklarına vurgu yaparak; ‘’Karayolları İskelesi’nin Belediyemize tahsisi talebinde bulunmuştuk. Kıymetli Bakanımız bizleri kırmadı. Bizler de çalışmalarımıza başladık. Karayolları İskelesi Projesini hayata geçirdiğimizde, Trakya’nın en güzel sahil şeridini vatandaşlarımıza kazandırmış olacağız. Kıymetli Bakan’ımızdan gerekli tüm desteklerin verileceğinin sözünü aldık. İlçemizin sahil şeritlerini Trakya’ya yakışır bir hale getireceğiz.’’ dedi

Sahil Şeridindeki Projeler bitmiyor

Marmaraereğlisi’ni Trakya’nın en güzel sahil ilçesi haline getireceklerini belirterek sözlerine devam eden Başkan Ata; ‘’ ilçemiz sahillerinde altı noktada geliştirdiğimiz plaj projeleri ile şezlong alanları, büfeler, soyunma kabinleri ve tuvaletler yaparak halkımızın, özellikle yaz aylarında ilçemizi ziyaret eden tüm vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.’’ ifadelerini belirtti.

Marmaraereğlisi’nin Tarihini Gün Yüzüne Çıkarıyoruz

Marmaraereğlisi’nde ilkleri yaşatmaya devam ettiklerini belirten Başkan Hikmet Ata 2021 yılında başlayan Perinthos Antik Kenti Kazı çalışmalarına dair bilgiler aktardı ‘’Bu güne kadar Perinthos Antik Kentinde çeşitli bilimsel faaliyet ve Tekirdağ Müzesi kurtarma kazıları dışında uzun soluklu ve sistematik bir çalışma yapılmamıştı. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile 2021 yılında, Prof. Dr. Zeynep Erdem başkanlığında toplam 15 kişiden oluşan bir ekip ile kazı çalışmaları başladı. Kazı çalışmaları Akropolun batı ucunda gerçekleştirildi ve yaklaşık iki ay sürdü. Bu alanda Akropol batı suruna ait parçalar ile Geç Antik Devir düzenlemeleri ve işliklerine ait izler saptanmıştır. En erken buluntumuz Tunç Devri seramik parçası ve taş aletleri olmuştur. Bu önemli buluntu bizlere, yerleşmedeki iskanı antik kentin bilinenden çok daha önceki dönemlerde kurulduğu bilgisini vermiştir. Bu yıl ise antik Trakya’nın en büyük tiyatrosu olan yapıda kazı çalışmalarının başlatılması planlanmaktadır. Tiyatro kazısı kazı çalışmalarının prestiji olacaktır.’’ diye konuştu.

Yapılmayanı yaptık, İlçemizi Doğal Gaza Kavuşturduk

Marmaraereğlisi’nin sit alanı statüsünde bulunması nedeniyle bir türlü gerçekleştirilemeyen doğalgaz sorunununu başarıyla gerçekleştiren Başkan Hikmet Ata, vatandaşlarını nihayetinde doğalgaza kavuşturdu. Belediye Başkanı Hikmet Ata, ‘’Önceki yıllardan girişimlerine başlanan fakat sonuç alınamayan doğalgaz sorununu çözdük. 2019 yılında göreve başladığım an itibariyle Edirne Kültür Varlıkları Koruma Kurulu ile gerekli görüşmeleri sağlayarak önce ikinci derece sit alanı Cedit Ali Paşa Mahallemizi, sonrasında da birinci derece sit alanı olan Mustafa Kemal Paşa Mahallemizi doğalgaza kavuşturduk. ‘’Marmaraereğlisi’nde doğalgaza ulaşamayan tek hane kalmayacak’’ diye söz verdik. Sözümüzün arkasındayız.’’ Dedi

Yol Ağımızın %66’sını Yeniledik

‘’Hiçbir vatandaşımın ayağı çamura değmeyecek’’ diyerek, yönetime geldiği günden beri hummalı bir şekilde yol yapımı gerçekleştiren Başkan Hikmet Ata ilçenin toplam yol ağının %66’sını yenilediklerini belirterek açıklamasına şöyle devam etti: ‘’İlçemizin önemli sorunlarından biri olan üst yapı çalışmalarımızda önemli bir aşama kat ettik. 2019 yılından bu güne, 5.892.000 metrekare toplam yol ağımızın; 330.000 metrekaresini asfalt, 270.000 metrekaresini beton yol, 228.000 metrekaresini parke taşı ile kaplayarak, toplamda 828.000 metrekaresini yeniledik. Vatandaşlarımızın kullanımına uygun, konforlu bir hale getirdik.’’ Dedi

Agrega Hammadde Üretim Sahalarımızı Oluşturuyoruz

Fen İşleri Müdürlüğü’nün çalışmalarında kullanacağı hammaddeyi üreterek, büyük bir gider açığını kapatacaklarını belirten Başkan Hikmet Ata, Marmaraereğlisi Belediyesi olarak kendi agrega hammadde üretim sahalarını oluşturacaklarını bildirdi. Başkan Ata; ‘’Altyapı, asfalt ve Arkadeniz dolgusu için ihtiyaç duyulan, ham taş ve agrega malzemeleri, bütçemizden büyük bir gider teşkil etmektedir. Bu ana giderleri belediyemize kazandırmak amacıyla Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından, 5 adet II (a) grubu taş ve stabilize kum-çakıl hammadde izinleri almış bulunmaktayız. Tüm ruhsatların çalışma izinleri, ÇED izinleri ve orman izinleri hazır durumdadır. Saray’da açtığımız iki adet II (a) grubu taş-mıcır agrega ocağımızda bu ay sonunda hammadde çıkarmaya başlıyoruz. Mıcır agrega yapımı için ise bir adet Konkosör kırma-eleme, tesisimize alınmış olup montajına başlanacaktır. İlçe genelinde ilkbahar ile beraber altyapı ve üst yapı çalışmalarına başlanılacaktır.’’ açıklamalarında bulundu.

Yeniçiftlik Ek Hizmet Binamızı Hizmete Açtık

Marmaraereğlisi’nde kısa sürede büyük hizmetler gerçekleştirdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Hikmet Ata; ‘’2019 yılında yönetime geldiğimiz günden bu güne verdiğimiz sözleri bir bir yerine getirirken Marmaraereğlimizin her köşesine, eşit ve adil hizmet götürmeye gayret ediyoruz. İlçemiz için önemli bir yeri olan Yeniçiftlik Ek Hizmet binasının durumu kullanıma elverişli bir halde değildi. Ocak 2021 yılında inşaat sürecine başladığımız binamızı, kısa bir süre içerisinde yaklaşık 4.000.000 TL maliyet ile baştan sona yenileyerek, hizmet vermeye hazır hale getirdik.’’ Dedi

Nizamettin Demirdöven İlkokulu’nu Yeniliyoruz

2019 yılında gerçekleşen depremde ciddi bir hasar gören ve öğrencilerin eğitim görmesi mümkün olmayan okul için imzalanan protokol kapsamında çalışmaların sürdüğünü kaydeden Başkan Hikmet Ata; ‘’Depremde hasar gören ilkokulumuz öğrencilerimiz için büyük bir tehdit oluşturmaktaydı. Bu kapsamda okulumuzu daha dayanaklı hale getirmek, öğrencilerimize daha sağlıklı koşullarda eğitim sunmak, elzem bir ihtiyaç haline gelmişti. TBMM Başkanımız Sayın Mustafa Şentop önderliğinde, Milli Eğitim Müdürlüğü’müz ile imzaladığımız protokol kapsamında Nizamaettin Demirdöven İlkokulu’muzun çalışmaları sürmektedir. Okul inşaatımızın mimari uygulama projesi onaylanmış olup mimari uygulama projesine göre statik projeleri hazırlanma aşamasındadır. Statik projelerin tamamlanmasına müteakip derhal yapım ihalesine çıkılarak protokol hükümleri doğrultusunda okul inşaatının en kısa sürede yapımı tamamlanacaktır.’’ Dedi

Tarihimize Sahip Çıkıyoruz

Marmaraereğlisi’nin sahip olduğu tarihi ve kültürel değerlere sahip çıktıklarını belirten Belediye Başkanı Hikmet Ata ‘’Kültür ve Turizm Bakanlığı’mızdan; Cumhuriyet Dönemi Mimarisi ’ne ait izler taşıyan Eski Mal Müdürlüğü Binasının tahsisini talep ettik. Binanın önceki dönemlerde, Hükümet Konağı, Emniyet Müdürlüğü ve Mal Müdürlüğü olarak kullanıldığı biliniyor. Şuanda yazışma süreçlerimiz devam etmekte olup restorasyon projeleri hazırlanmaktadır. Projemiz tamamlandığında atıl durumda, eskimeye yüz tutmuş ve kullanılamayacak durumda olan tarih kokan bu binayı Turizme kazandırıp vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.’’ İfadelerini kullandı.

Marmaraereğlisi’nde ilkleri Gerçekleştirmeyi Seviyoruz

Kentsel dönüşümde büyük hamle gerçekleştirdiklerini kaydeden Başkan Hikmet Ata; ‘’Marmaraereğlisi’nin, kentsel dönüşüm uygulamalarındaki sorunların çözümü, dönüşüm sürecinin iyileştirilmesi ve bütüncül şekilde yönetilmesi amacıyla hazırladığımız ‘Kentsel Dönüşüm Strateji Belgesi’ni, ihale ettik ve çalışmalarına başladık.’’ diyerek sözlerini sonlandırdı.

Kahvaltı sonunda Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, gazetecilere hediye takdim etti. Hediye takdiminden sonra hatıra fotoğrafı çekilmesi ile kahvaltı programı son buldu.

HABER GÖRSELLERİ
BAŞKAN HİKMET ATA ÇALIŞAN GAZETECİLERLE KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ
BAŞKAN HİKMET ATA ÇALIŞAN GAZETECİLERLE KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ
BAŞKAN HİKMET ATA ÇALIŞAN GAZETECİLERLE KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ
BAŞKAN HİKMET ATA ÇALIŞAN GAZETECİLERLE KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ
BAŞKAN HİKMET ATA ÇALIŞAN GAZETECİLERLE KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Çerez Politikamızı ve Aydınlatma Metnini inceleyebilirsiniz.