Merhaba, bugün 3 Aralık 2021 Cuma
Çağrı Merkezi(0850) 440 09 59
MENÜ
BAŞKAN HİKMET ATA’DAN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Bahattin Hikmet Ata, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında ‘’Aziz Milletimiz, 1071’de Malazgirt’te başlattığı şanlı yürüyüşünün ardından, 30 Ağustos’ta bu toprakları bize vatan yapan son zaferin altına imzasını atmıştır” dedi.

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, yaptığı açıklamada ‘’30 Ağustos, Gazi Mustafa Kemal Atatürk Önderliğinde, Türk tarihinin kıvanç dolu dönüm noktalarından biri olan Türk milletinin hürriyet ve bağımsızlığı için nihai hamlenin yapıldığı tarihin adıdır. 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile vatan topraklarımız düşman işgalinden kurtarılmış, milletimiz hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur. Milletimiz, hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir. Birlik ve beraberliğin gücünün her daim aklımızda, özgürlük ve bağımsızlığın yüreklerimizde olduğu nice günler diliyor,  başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, özgürlük ve bağımsızlık mücadelesinin parçası olan kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun! ‘’ ifadelerini kullandı.

İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Çerez Politikamızı ve Aydınlatma Metnini inceleyebilirsiniz.