Merhaba, bugün 4 Mart 2021 Perşembe
Çağrı Merkezi(0850) 440 09 59
MENÜ
MARMARAEREĞLİSİ BELEDİYESİ SOKAK HAYVANLARINI SAHİPLENDİRİYOR

Marmaraereğlisi Belediyesi; sokaktan barınağa getirilerek gerekli tedavileri yapılan, sevimli dostlarımızın sıcak ve güvenli yuvalarında yeni bir hayata başlamalarına imkân sağlayabilmek amacıyla sokak hayvanlarını sahiplendiriyor

Marmaraereğlisi Belediyesi Veterinerlik Hizmetleri Müdürlüğü, Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne tedavi için getirilen sokak hayvanlarını, tedavileri tamamlandıktan sonra sahiplendiriyor. Veterinerlik hizmetleri, sokaktan barınağa alınarak tedavi, bakım ve kısırlaştırmaları tamamlanan kedi ve köpeklerin sahiplendirilmesi için büyük çaba sarf ediyor. Yeni yuvalarına kavuşan can dostlarımızın, aşıları ve kontrolleri, belediye ekipleri tarafından ücretsiz olarak yapılıyor.

 “LÜTFEN SATIN ALMAYALIM, SAHİPLENELİM”

Sokak Hayvanları ile ilgili yaptığı çalışmalarla adından sıkça söz ettiren Marmaraereğlisi’nin Hayvan sever Belediye Başkanı Hikmet Ata konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Unutmayalım ki, sahipleri tarafından çeşitli sebeplerle sokağa atılan ve sokakta dünyaya gelen can dostlarımız maalesef türlü zorluklarla baş başa kalıyor. Onların mutlu bir yaşam sürdürebilmelerinin en önemli esaslarından birisi de şüphesiz hayvan sevgisidir. Hayvanlar için neler yapabiliriz diye projeler üretmeye çalışıyoruz. Veterinerlik Hizmetleri personellerimiz; bakım evimizde bulunan ve uzun süredir sahiplendirilmeyi bekleyen can dostlarımız için hayvan severlerle görüşüyor ve sahiplendirmek için büyük çaba sarf ediyor. Yeni bir başlangıç yaparak sıcak yuvalarına kavuşan can dostlarımızın da yıl içerisinde gerekli olan aşılarını yapıyoruz. Aynı zamanda bir elimiz bir gözümüz onların üzerinde oluyor. Kimsesiz bir cana sıcak bir yuva olmak isteyen duyarlı olan tüm vatandaşlarımızı Geçici Bakım Evimize davet ediyoruz. Lütfen satın almayalım sahiplenelim ” dedi.

 

HABER GÖRSELLERİ
MARMARAEREĞLİSİ BELEDİYESİ SOKAK HAYVANLARINI SAHİPLENDİRİYOR
MARMARAEREĞLİSİ BELEDİYESİ SOKAK HAYVANLARINI SAHİPLENDİRİYOR
MARMARAEREĞLİSİ BELEDİYESİ SOKAK HAYVANLARINI SAHİPLENDİRİYOR
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.