Merhaba, bugün 25 Eylül 2020 Cuma
Çağrı Merkezi(0850) 440 09 59
MENÜ
MARMARAEREĞLİSİ’NİN YENİ ADLİYE BİNASI HİZMETE AÇILDI.

Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan yeni Adalet Sarayı binası TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop’un da katıldığı törenle hizmete açıldı.

Geçtiğimiz yıl ilçede gerçekleşen deprem sonrasında, yapılan incelemeler neticesinde, hasar gördüğü belirtilen Marmaraereğlisi Adalet Sarayı, acilen taşınma ihtiyacı doğmasından dolayı Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından adli tatil sürecinde yeniden inşa edildi. Yeni Adliye Binası, TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop’un katılımlarıyla gerçekleşen açılış ile yeni adli yıl döneminde hizmete sunuldu.

Törene, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Çiğdem Koncagül, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Silivri Cumhuriyet Başsavcısı Nihat Demir, Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcısı Soner Gül, Marmaraereğlisi Kaymakamı Sıdkı Zehin, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Hayrabolu Belediye Başkanı Dr. Osman İnan, Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezayi Çetin, Marmaraereğlisi Ak Parti İlçe Başkanı Muhammed Gökmen ile çok sayıda basın mensubu ve vatandaş katıldı.

Tören, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunması ile başladı, ardından protokol konuşmalarına geçildi. Kürsüye ilk gelen isim Marmaraereğlisi Belediye Hikmet Ata oldu.

ATA, İLÇE HALKININ EN İYİ ŞEKİLDE HİZMET ALABİLMESİ İÇİN BİRÇOK KURUMA DESTEK SAĞLADIKLARINI ANLATTI

Yönetime geçtikleri andan itibaren birçok kuruma destek sağladıklarını kaydeden Başkan Ata; ‘’ Bugün burada hizmetlerimizin bir yenisini daha sizlere kazandırmak için toplandık. Yönetime geldiğimiz günden beri Marmaraereğlisi halkına daha güzel hizmetler sunabilmek için elimizden geldiğince, her alana destek sunma gayreti içerisindeyiz. Eski Belediye binamızı; verilen sağlık hizmetlerinin kalitesini arttırmak ve acil vakaya ulaşım süresini kısaltmak için il Sağlık Müdürlüğü’nün kullanımına tahsis ettik. Halk sağlığına tam destek sağlayarak, vatandaşlarımızın sağlık alanındaki hizmetlere daha kolay erişmesini sağladık. Geçtiğimiz yıl ilçemizde gerçekleşen depremden dolayı hem kaymakamlık binamız hem de adalet sarayımız ciddi anlamda hasar görmüştü. Gençlik Merkezi olarak kullandığımız binamızı İlçe Kaymakamlığımıza sunarak yine vatandaşlarımızın daha güvenli hizmet alabilmesini sağladık. Bugün de güzel Marmaraereğlimize yakışır bir şekilde Adliye Binamızın açılışı için bir aradayız. Eski binamızın yine geçtiğimiz yıl gerçekleşen depremde, hasar almasından dolayı hem adalet sarayı çalışanlarımız hem de vatandaşlarımız için tehlike arz eden bir durumdaydı. Bu da Marmaraereğlili vatandaşlarımızın adalete erişiminin, adalet hizmetlerini daha güvenli bir şekilde almasını engelliyordu. Bugün artık yeni adalet sarayımız ile Marmaraereğlili vatandaşlarımız daha güzel bir hizmete kavuşmuş olacak. Yeni Adalet Sarayımızın tüm ilçe halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu binanın yapımında emeği geçen tüm çalışanlara teşekkürlerimi sunuyorum. Marmaraereğlisi için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.’’ dedi.

BAŞKAN ATA’YA ÖVGÜ DOLU SÖZLER

Başkan Ata’dan sonra kürsüye gelen Silivri Cumhuriyet Başsavcısı Murat Bilgin; ‘’ TBMM Başkanımız Sayın Şentop ve valimiz ile yaptığımız görüşmeler neticesinde; deprem sonucu hazır bina arayışına girdik, ancak uygun bir bina bulamadık. Çalışkan, mütevazı ve kibar Belediye Başkanı Hikmet Ata’nın desteğiyle salgın döneminde zor şartlarda, 2 katlı, çelik yapılı, 1000 metrekareli, 26 odalı çevre düzenlemesi yapılmış adliye binamız, belediye tarafından kısa sürede yapılmış olup meclis kararıyla adliyenin kullanımına devredilmiştir ve adliyemiz faaliyetine başlamıştır.’’ İfadelerinde bulundu .

GÜL; ‘’BELEDİYE BAŞKANIMIZ TAKDİRE ŞAYAN BİR TEVECCÜHTE BULUNARAK ÇOK ÖNEMLİ BİR DEVLET ADAMI DURUŞU SERGİLEMİŞTİR.’’

Silivri Başsavcısı Bilgin’in ardından kürsüye Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcısı Soner Gül gelerek konuşmasını gerçekleştirdi. Başsavcı Gül; ‘’ Marmaraereğlisi Belediyesi ek hizmet binası olarak inşa edilen huzurunuzda bulunan yapı, 06.08.2020 tarihli Belediye Meclisi Kararı ile Adalet Bakanlığı adına, Marmaraereğlisi Adliyesi kullanımına tahsis edilmiştir. Binanın yapımında, tahsisinde ve taşınmasında emeği geçen çok değerli Marmaraereğlisi Belediye Başkanım ile Silivri Başsavcım ve çalışma arkadaşlarıma şükranlarımı arz ediyorum. Yaşanan deprem neticesinde, taşınılması zarureti doğan ve eski hizmet binasından taşınmakla beraber yeni yer temini noktasında saygıdeğer Belediye Başkanımız Hikmet Ata takdire şayan bir teveccühte bulunarak çok önemli bir devlet adamı duruşu sergilemiştir. Kendisine ve emeği geçen herkese huzurlarınızda sevgi ve şükranlarımı sunuyorum.’’ İfadelerinde bulundu.

VALİ YILDIRIM; ADALET KAVRAMININ ÖNEMİNE VURGU YAPTI

Vali Yıldırım; Türk ve İslam devletlerinde geçmişten bugüne töre ve adalet kavramlarının önemine vurgu yaparak, 2020-2021 adli yılının ve yeni adliye binasının herkese hayırlar getirmesini diledi.

PROF. DR. ŞENTOP; ‘’TEKİRDAĞ SINIRLARINDA YARGISAL BÜTÜNLÜK SAĞLANMIŞTIR.

Son olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı ve Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop kürsüye gelerek konuşmasını gerçekleştirdi. Marmaraereğlisi Belediye Başkanımız Hikmet Ata’nın gayretleriyle kısa sürede tamamlanarak daha güvenli ve sağlam bir yapıya kavuşan adliye binasının Marmaraereğlisi, Silivri ve Tekirdağ için hayırlı olmasını dileyerek sözlerine başladı. Prof. Dr. Mustafa Şentop; ‘’ Marmaraereğlisi ilçemiz Silivri adli yargısı içerisindeyken, 1 Eylül tarihli Hakimler Savcılar Genel Kurulu Kararı ile Tekirdağ adli yargı sınırları içerisine alınmıştır. Bu karar ile Tekirdağ sınırlarında yargısal bütünlük sağlanmıştır. 2020-2021 Adli Yılı’nda herkese başarılar diliyorum, adliye binamız herkese hayırlar getirsin.’’ Dedi.

Protokol konuşmalarının ardından, tüm protokol üyelerinin de katılımı ile açılış kurdelesi kesilerek, Adliye binası gezildi ve tören sona erdi.

 

 

 

 

HABER GÖRSELLERİ
MARMARAEREĞLİSİ’NİN YENİ ADLİYE BİNASI HİZMETE AÇILDI.
MARMARAEREĞLİSİ’NİN YENİ ADLİYE BİNASI HİZMETE AÇILDI.
MARMARAEREĞLİSİ’NİN YENİ ADLİYE BİNASI HİZMETE AÇILDI.
MARMARAEREĞLİSİ’NİN YENİ ADLİYE BİNASI HİZMETE AÇILDI.
MARMARAEREĞLİSİ’NİN YENİ ADLİYE BİNASI HİZMETE AÇILDI.
MARMARAEREĞLİSİ’NİN YENİ ADLİYE BİNASI HİZMETE AÇILDI.
MARMARAEREĞLİSİ’NİN YENİ ADLİYE BİNASI HİZMETE AÇILDI.
MARMARAEREĞLİSİ’NİN YENİ ADLİYE BİNASI HİZMETE AÇILDI.
MARMARAEREĞLİSİ’NİN YENİ ADLİYE BİNASI HİZMETE AÇILDI.
MARMARAEREĞLİSİ’NİN YENİ ADLİYE BİNASI HİZMETE AÇILDI.
MARMARAEREĞLİSİ’NİN YENİ ADLİYE BİNASI HİZMETE AÇILDI.
MARMARAEREĞLİSİ’NİN YENİ ADLİYE BİNASI HİZMETE AÇILDI.
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.