Merhaba, bugün 15 Ağustos 2020 Cumartesi
Çağrı Merkezi(0850) 440 09 59
MENÜ
Metruk Yapıların Yıkımı Gerçekleştiriliyor

 

Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçedeki metruk binalara mücadeleye devam ediyor.

 

Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçe de bulunan metruk binalarda yıkım işlemi gerçekleştiriliyor.

İlçe tarihsel açıdan oldukça zengin bir birikime sahip olmasıyla, Trakya’da turizm açısından da farklı bir yerde bulunuyor. Marmaraereğlisi Belediyesi bünyesinde, bölgenin tarihsel dokusunun korunması ve gerekli çalışmaları yapması açısından bir arkeolog hizmet veriyor. Bölgenin sit alanı olması dolayısıyla, gerekli görülen bazı yıkımlara Belediye arkeoloğunun yanı sıra Tekirdağ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi Müdürü N. Önder Öztürk’te eşlik ediyor.

Yapılan yıkım çalışmalarında ilçenin tarihsel görünümüne zarar vermeden ekipler çalışmalarını sürdürüyor. Konuyla ilgili görüş bildiren Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata; ‘’ İlçemizde bulunan metruk bina ve yapılarda ekiplerimiz belirli plan çerçevesinde yıkım işlemi gerçekleştiriyor. İlçemiz tarihsel zenginliği ile bölgenin antik kenti durumundadır. Yapılacak olan tüm çalışmalar bu önemli unsur göz önünde bulundurularak yapılmaktadır. Belediyemiz bünyesinde görev yapan arkeoloğumuz yapılan bu çalışmalar sırasında ekiplerimizi denetliyor. Bu konuda oldukça hassas davranarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz.’’ dedi.

HABER GÖRSELLERİ
Metruk Yapıların Yıkımı Gerçekleştiriliyor
Metruk Yapıların Yıkımı Gerçekleştiriliyor
Metruk Yapıların Yıkımı Gerçekleştiriliyor
Metruk Yapıların Yıkımı Gerçekleştiriliyor
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.