Merhaba, bugün 8 Temmuz 2020 Çarşamba
Çağrı Merkezi(0850) 440 09 59
MENÜ
Bugün, Bolluğun ve Bereketin Habercisidir

Bugün dünyanın büyük bir kısmında beş bin yıllık bir gelenek coşku içinde kutlanıyor. Baharın gelişini ve doğanın uyanışını simgeleyen Nevruz Bayramı, hepimizi umut ve yaşama sevinciyle dolduruyor.

Tüm dünyanın karşı karşıya kaldığı bu zor günlerde birbirimize bu vesile ile de destek olmamız gerektiğini söyleyen Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, Nevruz Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

‘’Yeni Başlangıçlar Yapma Umudumuzu Her Daim Canlı Tutmalıyız’’

Bu bayram birlik ve beraberliğimizin simgesini nitelemektedir diye sözlerine başlayan Başkan Ata; ‘’Türk kavimlerinde, Nevruz, Türklerin Ergenekon'dan demirden dağı eritip çıkmalarını, baharın gelişini, doğanın uyanışını temsil eder. Gelenek ve göreneklerimizde de bugün, bolluğun, bereketin habercisidir. Dünya’nın pek çok farklı yerinde binlerce yıldır kutlanan Nevruz Bayramı, sevgi kardeşlik iklimi içerisinde yeni başlangıçlar yapma umudumuzu her daim canlı tutmamızı sağlar. Tüm insanlığın zorlu bir dönemden geçtiği bu günlerde, atalarımızdan bize gelen bu uyanış gününün vesilesiyle umutsuzluğa düşmemeliyiz. Biz millet olarak her zaman sağ duyumuzu ve sabrımızı muhafaza ederek türlü felaketlerin üstünden geldik. Yine aynı azim ve kararlılıkla bu günleri de atlatabileceğimize inanıyorum. Nevruzun, birliğimizi beraberliğimizi ve bereketimizi arttırması umuduyla herkesin Nevruz Bayramı’nı kutluyorum.

 

İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.