Merhaba, bugün 8 Temmuz 2020 Çarşamba
Çağrı Merkezi(0850) 440 09 59
MENÜ
Marmaraereğlisi Belediyesi’nde Islak İmza Devri Sona Erdi

Marmaraereğlisi Belediyesi yenilikler kapsamında hayata geçirdiği uygulamalara bir yenisini daha ekledi. Yazışmalarda ve evrak işlerinde dijital imza dönemine geçiliyor. Marmaraereğlisi Belediyesi’nin bütün evrak işleri 1 Ocak 2020 itibariyle dijital ortamda yapılacak.

Vatandaşa hizmet odaklı yerel yönetim anlayışına uygun bir şekilde belediye hizmetlerinin hızlı, güvenli ve kesintisiz verilmesini sağlayacak bir proje ile ıslak imza dönemine son veriliyor. Bu şekilde kâğıt, toner ve benzeri kalemlerden tasarruf edilirken arşiv ve depolama işlemleri de tarihe karışacağı belirtildi. İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından belediye personeline projenin işleyişi ve kullanımı hakkında detaylı olarak eğitim verildi.

“Başkan Ata, İlk İmzayı Attı”

İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’nın çalışması ile 2017 yılından bu yana hayata geçirilmek için çalışılan e- Belediye Bilgi Sistemi projesini, göreve gelir gelmez Marmaraereğlisi Belediyesi’nde hayata geçirmek için çalışmalar başlatan Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata; “Bu sistem tüm belediye personelimize büyük kolaylıklar sağlayacak.Teknoloji devrine hepimiz ayak uydurmalıyız. Teknolojinin insana, doğaya faydalı taraflarını hayatlarımıza uygulamak en başta biz yerel yöneticilerin görevdir. Çağı yakalayabilmek için hızlı olmak zorundayız. 1 Ocak itibariyle e- Belediye Bilgi Sistemi tamamen internet tabanlı işleyecek, evde, yolda araçla giderken bile imza atılabilecektir. Bu sayede hizmetler daha da hızlı gerçekleşecek bürokratik işlemler hızlanacaktır. Depolamayı dijital ortamlarda yaptığımız için kâğıt tüketimini de en aza indirgemeyi planlıyoruz. Doğal afetler sebebiyle oluşacak olan evrakların kaybolması ihtimalinin de önüne geçilecektir. Hem zamandan hem kâğıttan tasarruf etmeyi hedefliyoruz.” sözleriyle sistem hakkında bilgi verdi.

HABER GÖRSELLERİ
Marmaraereğlisi Belediyesi’nde Islak İmza Devri Sona Erdi
Marmaraereğlisi Belediyesi’nde Islak İmza Devri Sona Erdi
Marmaraereğlisi Belediyesi’nde Islak İmza Devri Sona Erdi
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.