Merhaba, bugün 6 Haziran 2020 Cumartesi
Çağrı Merkezi(0850) 440 09 59
MENÜ
Cumhuriyet Tırı Marmaraereğlisi’ndeMilli mücadelenin 100. yılında, Atatürk Düşünce Derneği Genel Merkezi tarafından hazırlanan ve “Rotamız Atatürk” sloganıyla tüm Türkiye’yi dolaşan “Cumhuriyet Tırı” Marmareereğlisi’ne geldi.

Milli mücadelenin 100. Yılı ve Atatürkçü düşünce Derneği’nin 30. Yılı münasebetiyle Yeniçiftlik Mahallesi Atatürk Parkı’na konumlandırılan tırın sergi açılışını, Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata gerçekleştirdi. Atatürk Düşünce Derneği Genel Merkezi tarafından; Milli mücadelenin 100. ve Atatürkçü düşünce Derneği’nin 30. yıldönümünü kutlamak amacıyla,  “Cumhuriyet Tırı Yollarda” projesi kapsamında hazırlanan tırda; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, İstiklal Madalyası’ndan Nutuk’un ilk basımına kadar Atatürk’ü anlatan objeler sergileniyor.

‘’ATA’MIZIN İLKELERİ DEVRİMLERİ BİZİM YOLUMUZDUR, BU YOLDA YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ’’

Açılış kurdelesini kesen Belediye Başkanı Hikmet Ata, ‘’Milli Mücadele’nin 100. Yılı ve Atatürkçü Düşünce Derneği’nin kuruluşunun 30. yıldönümü nedeniyle yola çıkan; kuruluş yıllarındaki yaşadıklarımızı, verdiğimiz mücadeleleri, neyi kaybettiğimizi ve neyi kazandığımızı yeniden hatırlamamızı sağlayan Cumhuriyet Tırı’nın açılışını yapmaktan büyük gurur duyuyorum.Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri devrimleri bizim yolumuzdur. Bu yolda yürümeye devam edeceğiz.’’ dedi.

Cumhuriyet Tırı sergi açılışına Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata’nın yanı sıra Başkan Yardımcıları Sinem Özüpek ve Muharrem Şen, ADD Trakya Sorumlusu Melek Esmer, ADD İlçe Şube Başkanı Suzan Demirhan ve vatandaşlar katıldı.

HABER GÖRSELLERİ
Cumhuriyet Tırı Marmaraereğlisi’nde
Cumhuriyet Tırı Marmaraereğlisi’nde
Cumhuriyet Tırı Marmaraereğlisi’nde
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.