Merhaba, bugün 8 Temmuz 2020 Çarşamba
Çağrı Merkezi(0850) 440 09 59
MENÜ
BAŞKAN ATA’DAN 24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI MESAJI

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, Türk Basınında sansürün kaldırılmasının yıl dönümü olarak her yıl 24 Temmuz´da kutlanan Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata mesajında; ‘’Türkiye'de demokrasinin vazgeçilmez öğelerinden birisi hiç şüphesiz, basındır. Basın; meslek ilkeleri ve kişilik haklarına saygı çerçevesinde tarafsız, doğru ve hızlı biçimde bilgi ve haber vererek, halkın haber alma ve bilgi edinme hakkını sağlamada büyük bir güce sahiptir. Bunu mümkün kılabilmek için de özgür bir basına ihtiyaç vardır.24 Temmuz 1908’de sansürün kaldırılması yönünde alınan karar, işte bu bakımdan tarihi bir önem taşımaktadır. Dünya üzerinde yaşanan gelişmeler sansürün uygulandığı ülkelerin geri kaldığını, basın özgürlüğünün olduğu ülkelerin geliştiğini ve kalkındığını göstermiştir. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün de söylemiş olduğu gibi ‘’Basın, hiçbir sebeple baskı ve etki altına alınamaz.’’

Bu duygu ve düşüncelerle; amacı, tarafsızca kamuoyunu doğru bilgilendirmek olan basın kuruluşlarının ve başta ilimizde faaliyet gösteren yerel gazete, televizyon, radyo, dergi, internet gazeteleri ve haber ajanslarının temsilcileri olmak üzere tüm değerli basın çalışanlarının, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlayarak, sağlık, başarı ve esenlikler diliyorum” ifadelerini kullandı.

İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.