Merhaba, bugün 21 Şubat 2024 Çarşamba
Çağrı Merkezi(0850) 440 09 59
MENÜ
BAŞKAN HİKMET ATA’DAN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, Miraç Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı. Mesajında; “Miraç, Peygamber Efendimizin, Mescid-i Haram'dan Mescid-i Aksa'ya, vardığı, içerisinde pek çok hikmet ve sırların bulunduğu mübarek yolculuğun adıdır.” dedi.

Başkan Hikmet Ata, ‘’Bugün, manevi bir coşkuyla kutladığımız Miraç Kandili'ni ve aynı zamanda acılarla anılan, ülkemizin yüreğinde derin yaralar açan, asrın felaketi 6 Şubat Depremi'nin yıldönümünü bir arada yaşıyoruz. Bu özel günlerde, dualarımızı yükseltirken geçmişin derin izlerini de hatırlıyor, geleceğe umutla bakıyoruz.

Miraç Kandili, peygamberimiz Hz. Muhammed'in Mescid-i Haram'dan Mescid-i Aksa'ya ve semaya yükseldiği mübarek bir gecedir. Bu gece, manevi yükselişimizin ve dualarımızın kabul edildiği bir fırsattır. Rabbimizden, dualarımızın kabul edilmesini ve ülkemiz, milletimiz ve tüm insanlık için hayırlar getirmesini niyaz ederim.

Diğer yandan, 6 Şubat Depremi'nin yıldönümü, acı hatıralarla dolu olsa da bize, dayanışma ve birlik içinde olmanın önemini hatırlatıyor. Bu vesileyle, depremin mağdurlarını rahmetle anıyor,yakınlarını kaybeden vatandaşlarımıza sabırlar, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum. Rabbim bir daha ülkemize böyle acılar yaşatmasın.

Her iki olay da bize, birlik ve beraberlik içinde hareket etmenin, zorluklar karşısında dayanışmanın ne kadar önemli olduğunu hatırlatıyor. Bu duygularla, Miraç Kandili'ni ve 6 Şubat Depremi'nin yıldönümünü birlikte anıyor, milletimizin birlik ve beraberliğinin daim olmasını temenni ediyorum. ‘’ ifadelerini kullandı.

 

İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Çerez Politikamızı ve Aydınlatma Metnini inceleyebilirsiniz.