Merhaba, bugün 26 Eylül 2023 Salı
Çağrı Merkezi(0850) 440 09 59
MENÜ
BAŞKAN HİKMET ATA YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINI KUTLADI

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, 2023-2024 eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Hikmet Ata, Yeni eğitim-öğretim yılının okulların idarecileri ile öğretmenlere, öğrencilere ve ailelerine hayırlı olmasını diledi.

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata mesajında şu ifadelere yer verdi:

‘’Çocuklarımız, uzun bir yaz tatilini geride bıraktı. Bu süre zarfında Marmarareğlisi Belediyesi olarak Gençlik Merkezi yaz okullarımız ve düzenlediğimiz etkinliklerle çocuklarımızın eğlenirken öğrenmesini, sanatla sporla bütünleşmelerini ve yaz tatilini verimli geçirmelerini sağladık.

Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimizle birlikte 2023-2024 eğitim - öğretim yılına erişmenin heyecanını yaşıyoruz. Yeni eğitim-öğretim yılının okullarımızın idarecileri ile öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve ailelerine hayırlı olmasını diliyorum. Okullarımız, eğitim olanaklarını sistemli bir şekilde sunarak bizi gelecek hedeflerimize ulaştıracak, hayata hazırlayacak bir yuvadır. Eğitim ve öğretim ise sürekli olarak yenilenmeyi, gelişmeyi, değişime açık olmayı, çalışmayı zorunlu kılan dinamik bir alandır ve hayat boyu devam etmektedir. Bu bakımdan çocuklarımızı ve gençlerimizi eğitim olanaklarıyla ne kadar buluşturabilirsek, ne kadar iyi yetiştirebilirsek yarınlarımız da o kadar aydınlık ve güçlü olacaktır.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğitim ve öğretim hayatında önemli bir yeri olan ilköğretim, devamı gelecek uzun bir yolun başlangıcıdır. İyi yetişmiş bir nesil, ülkemizin en önemli sermayesidir. Güçlü ve kalkınmış bir Türkiye’nin yolu da eğitimden geçmektedir. Bu nedenle çocuklarımızın başarılı bir şekilde eğitimini gerçekleştirmek için hep beraber gayret edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim-öğretim yılının başta öğrencilerimiz olmak üzere onlara emek veren değerli öğretmenlerimize başarılar diliyorum’’ ifadelerini kullandı.

İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Çerez Politikamızı ve Aydınlatma Metnini inceleyebilirsiniz.