Merhaba, bugün 21 Şubat 2024 Çarşamba
Çağrı Merkezi(0850) 440 09 59
MENÜ
MARMARAEREĞLİSİ BELEDİYESİ TOPLU SÜNNET ŞÖLENİ KAYITLARI BAŞLIYOR

Marmaraereğlisi Belediyesi’nin, sosyal dayanışma ve yardımlaşma çalışmaları kapsamında bu yıl ilkini gerçekleştireceği Toplu Sünnet Şöleni etkinliğinin kayıtları başlıyor.

31 Temmuz 2023 tarihinde başlayan ve 4 Ağustos 2023 tarihinde sona erecek olan kayıt döneminin ardından, yapılan başvuruların değerlendirilmesi ile birlikte tespit edilecek olan çocukların sünnetleri ücretsiz olarak yaptırılacak.

Marmaraereğlisi sınırları içerisinde ikamet eden 6-12 yaş aralığında bulunan (2011-2017 doğumlu) çocuklarının toplu sünnet işlemlerini yaptırmak isteyen vatandaşlar, Marmaraereğlisi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne müracaat ederek başvurularını yapabilecekler. Toplu Sünnet kayıtları için müracaatların, ikametgah belgesi, çocuğun ve velinin kimlik fotokopisi ile yapılması gerekiyor. 

''Çocukların Sevinçlerini Paylaşacağız''

Sünnet Şöleni ile çocuklara güzel bir hatıra bırakmak istediklerini söyleyen Belediye Başkanı Hikmet Ata; sosyal yardımlaşmaya katkı verecek olan etkinliği kalıcı bir hizmet politikasına dönüştüreceklerini belirtti. Başkan Hikmet Ata; ” Bu yıl ikincisini düzenleyeceğimiz Sünnet Şöleni etkinliğini gelenekselleştirmeyi amaçlıyoruz. Bugüne kadar çocuklarını sünnet ettirme imkanı ve zamanı bulamamış ailelerimize yardımcı olmak hedefindeyiz. Ücretsiz Toplu Sünnet Şöleni’ne katılmak isteyen ailelerin başvurularını almaya başladık. Çeşitli eğlencelerin yapılacağı ve hediyelerin olacağı şölende, çocuklarımızın yanlarında olarak sevinçlerini paylaşacağız” dedi.

HABER GÖRSELLERİ
MARMARAEREĞLİSİ BELEDİYESİ TOPLU SÜNNET ŞÖLENİ KAYITLARI BAŞLIYOR
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Çerez Politikamızı ve Aydınlatma Metnini inceleyebilirsiniz.