Merhaba, bugün 21 Şubat 2024 Çarşamba
Çağrı Merkezi(0850) 440 09 59
MENÜ
‘‘Ülkemizin Geleceği Gençliktedir’’

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Atatürk’ün Samsun’a çıkışı kurtuluş mücadelesinin başlangıcıdır diyerek sözlerine başlayan Başkan Ata; "Milli mücadelenin başladığı tarih olan 19 Mayıs 1919, bir milletin uyanışının ve millet iradesine dayanan tam bağımsız bir devletin kurulmasının sembolüdür. Bu tarih, Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihindeki önemli dönüm noktalarından biridir. Her şeyin bittiğini zannedenlere karşı, tüm yokluk ve yoksunluklara rağmen bağımsızlık ateşinin yakılarak tüm dünyaya bunun ilan edildiği gündür.

19 Mayıs’ta tüm zorlu şartlara rağmen ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ diyerek Samsun’a ayak basan Mustafa Kemal Atatürk bir milletin kaderini o gün değiştirmiştir.

Bütün ümidinin gençlikte olduğunu her daim vurgulayan Atatürk, 19 Mayıs 1919’u gençlere adayarak “Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz" demiştir. Ülkemizin geleceği gençliktedir. Bu sebeple hem onlara hem de bizlere büyük görevler düşmektedir. Ülkemizi aydınlık bir geleceğe götürecek olan güç ve kuvvet gençlerimizdedir. Bu bilinçle sorumluluğumuzun farkında olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, gençlerimizin bayramını kutluyorum." dedi.

İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Çerez Politikamızı ve Aydınlatma Metnini inceleyebilirsiniz.