Merhaba, bugün 21 Şubat 2024 Çarşamba
Çağrı Merkezi(0850) 440 09 59
MENÜ
BAŞKAN HİKMET ATA’DAN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, Miraç kandili nedeniyle bir mesaj yayımlayarak tüm İslam âleminin Miraç Kandilini tebrik etti.

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata; Miraç Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında Türkiye'nin yüreğinde derin yaralar açan, asrın en büyük deprem felaketinin yaşandığı bugünlerde, ülke ve millet olarak kenetlenmeye ihtiyaç duyulduğunu, birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde gönül gönüle olmanın yaraları saracak derecede önemi bulunduğunu ifade ederek, Miraç Kandili’nin hep birlikte el ele, omuz omuza yürümeye vesile olmasını temenni etti.

Miraç’ın tüm Müslüman alemi için kıymetli zaman dilimlerinden biri olduğunu ifade eden Başkan Hikmet Ata mesajında şu görüşlere yer verdi; ‘’Miraç Kandili Allah'ın insanlara lütuf ve inayetinin bol bol ihsan edildiği özel bir gecedir. Milletçe zor sınavlardan geçiyoruz. Kahramanmaraş merkezli iki büyük deprem ile 11 ilimizde yıkım ve yüreğimizi yakan can kayıplarını yaşadık. 11 ili etkileyen ve binlerce can kaybına neden olan deprem, herkesi büyük bir hüzne boğdu. Asrın felaketinde yitirdiğimiz canlar ve yaralılarımız için yapılacak olan duaların kabul olmasını diliyorum. Miraç yükseliştir, insanın nefsi duygularından, kötü düşüncelerinden arınarak yüce makamlara yükselişini temsil eder. Miraç Kandili münasebetiyle yapılacak olan ibadetlerin ve duaların kabul olmasını dilerken, bu büyük afette hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Birlik ve beraberlik içinde Miraç Kandilimiz mübarek olsun’’. dedi

İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Çerez Politikamızı ve Aydınlatma Metnini inceleyebilirsiniz.