Merhaba, bugün 29 Mart 2023 Çarşamba
Çağrı Merkezi(0850) 440 09 59
MENÜ
“Tüm İslam âleminin Regaip Kandili mübarek olsun”

Marmaraereğlisi Belediye Regaib Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınlayarak tüm İslam aleminin kandilini kutladı.

Mübarek üç ayların başlangıcı olan Regaib Kandili'nin tüm İslam alemine sağlık, birlik, beraberlik, sevgi, barış ve kardeşlik getirmesi temennisinde bulunan Başkan Hikmet Ata, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Üç aylar, dini duyguların yoğunluk kazandığı, merhamet, şefkat, yardımlaşma ve dayanışma hislerinin doruk noktaya ulaştığı, hayır ve iyiliklerin arttığı günlerdir. Üç ayların da başlangıcı olan Regaib Kandili, insanoğlu için manevi bir fırsattır. Regaip Kandili ile Rabbimizin bizlere sunduğu bereket ve rahmet dolu üç aylara ulaşmış, on bir ayın sultanı Ramazan’ın gölgesini üzerimizde hissetmiş bulunuyoruz. Mübarek üç ayların ilk meyvesi olan Regaip Kandili’ni idrak ediyor olmanın manevi hazzını yaşıyoruz. Bugün başlayarak Kadir Gecesi’ne kadar uzanan rahmet ve bereket zincirinin; ülkemize, milletimize ve tüm İslam alemine barış, huzur ve mutluluk getirmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Kandiller, hem birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek, hem de günahlarımızdan arınmak için bizler için çok önemli zamanlardır. Bu mübarek gün ve geceleri fırsat bilerek, ellerimizi semaya açıp yüce Allah’tan merhamet ve af istemeliyiz. Bu duygularla başta siz değerli hemşerilerim olmak üzere tüm İslam aleminin Regaip Kandili’ni kutluyorum. Yüce Allah, gönlümüzden huzuru, dilimizden duayı, hanelerimizden bolluk ve bereketi eksik etmesin. Kandiliniz mübarek olsun.’’ İfadelerini belirtti

 

İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Çerez Politikamızı ve Aydınlatma Metnini inceleyebilirsiniz.