Merhaba, bugün 29 Mart 2023 Çarşamba
Çağrı Merkezi(0850) 440 09 59
MENÜ
BAŞKAN HİKMET ATA’DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı. Başkan Hikmet Ata’nın mesajı şöyle:

“Öğretmenler, bir milletin, ülkenin kaderini omuzlarında taşıyan kahramanlardır. Bir ulusun muasır medeniyetler düzeyine erişebilmesi; eğitim ve öğretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ancak mesleğine dört elle sarılan öğretmenlerle mümkündür. Onun içindir ki öğretmenlik sadece bir meslek olmaktan öte umudun, başarının ve çağdaşlığın adıdır.

Kıymetli öğretmenlerimiz! Cumhuriyetimiz sizden yine fikri hür, vicdanı hür nesiller yetiştirmenizi isteyecektir. Cumhuriyetin değerleriyle büyüyen, Atatürk ilke ve inkılaplarını içselleştiren, temel hak ve özgürlüklere saygı duyan bireyler ülkemizi ileriye taşıyacaktır. Bunun için sorumluluğunuz büyük ve alın teriniz kutsaldır.

Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden giden, mesleğine ömrünü adayan öğretmenlerimizin, öğretmen adaylarımızın gününü kutluyor, şehit öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. 24 Kasım Öğretmenler Günü’nüz kutlu olsun.’’

İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Çerez Politikamızı ve Aydınlatma Metnini inceleyebilirsiniz.