BELEDİYE BAŞKANIMIZ İBRAHİM UYAN'IN "10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ" MESAJI...

    Başkanımız Uyan 10 Kasım nedeniyle yayınladığı mesajda; "Kurtuluş Savaşımızın eşsiz başkomutanı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyet başta olmak üzere tüm kazanımları kendisine değil Türk Milletine mal ederek her zaman öncü ve örnek bir devlet adamı olmuştur. “Bağımsızlık ve Demokrasi benim karakterimdir” diyen Cumhuriyetimizin kurucusu, laik, demokratik ve aydınlık Türkiye’nin sembolü Gazi Mustafa Kemal Atatürk Türk Milletlinin kendi devletine sahibi olmasını sağlamış bir liderdir. 
    Gazi Mustafa Kemal Atatürk, sadece Türk Milleti’nin Ulusal Mücadele ve Çağdaşlaşma Lideri olarak kalmamış, tüm dünyaya örnek olan düşünceleriyle çağdaş bir uyanışın öncüsü ve evrensel bir hareketin de kaynağı olmuştur. "Yurtta Sulh, Cihanda Sulh" ilkesiyle dünya barışına önderlik yapmış, çağdaş fikirleri ile ülkemizin gelişim sürecini başlatmış, Ekonomik, siyasal, toplumsal ve kültürel alanlarda gerçekleştirdiği devrimci yenilikler ve atılımlarla Türkiye Cumhuriyetinin saygın bir devlet olmasını sağlamıştır.
    Atatürk devletin ve toplumun geleceğinden kendini sorumlu tutma bilincine erişmiş, bağnazlıktan uzak, akılcı ve yaratıcı düşünen, gerçekçi bilgiler ışığında ileriye bakabilen, özgür bireylerin oluşturduğu çağdaş bir toplum yaratmaya çalışmıştır. Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşları olarak, "En Büyük Eserim" dediği Cumhuriyeti yaşatmak bizlerin görevidir. Atatürk’ün bizlere bıraktığı en büyük miras olan Türkiye Cumhuriyeti, birlik, beraberlik ve bütünlük içinde özgürlüklerine sahip çıkan vatandaşlarımızın kararlılığıyla sonsuza kadar yaşayacak, çağdaş dünyada hak ettiği yere yükselecektir. 
    Ebediyete intikalinin üzerinden 79. yıl geçmesine rağmen hala Türk milletinin kalbindeki yerini ve sevgisini korumayı başarmıştır. Son nefesine kadar ülkesine ve milletine hizmet etmiş, tüm dünyanın ayakta alkışladığı, büyük bir devlet adamı ve komutan olan Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük lider, eşsiz devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve ülkemiz için savaşan bütün kahramanlarımızı bir kez daha sevgi, saygı ve şükranla anıyorum." dedi