Çanakkale Şehitlerini Asla Unutmayacağız

    Tarihimizin en şanlı zaferidir Çanakkale. Yokluklar içindeki bir milletin çağın en güçlü devlet ve silahlarına topyekün direnişinin gerçek bir destanıdır. Bu destanın her satırında insanlık onuru vardır. Bu onur, düşmana sadece silahlı mücadelede değil verdiği insanlık dersi örnekleriyle de baş eğdiren Mehmetçiklerimize aittir.
    250 bin askerimizin şehadet mertebesine ulaştığı Çanakkale’de her yaştan insanımız gönüllü olarak savaşmıştır. Bu cephenin isimsiz kahramanları, vatanın her bir köşesinden Çanakkale’ye koşarken asla geri dönmeyi düşünmemişlerdir. Türklük onur ve haysiyetini en güzel şekilde korumakla üzerlerine düşen görevi layıkıyla yerine getirmişlerdir.Övgülerin en güzeline layık olan Çanakkale Şehitleri asla unutulmayacağız, Türk milletinin kalbinde ebediyen yaşayacaklardır. 
    Ulu Önder Atatürk’ün vatanımızın birliği ve bütünlüğünü perçinlediği ve dünyaya kabul ettirdiği bu çok anlamlı zaferin yıl dönümünde, büyük Türk milletinin varlığı ve bağımsızlığı için başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere canlarını seve seve feda eden şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Çanakkale Zaferinin 102’nci yıl dönümünü kutluyorum.
    İBRAHİM UYAN MARMARAEREĞLİSİ BELEDİYE BAŞKANI