Merhaba, bugün 22 Ocak 2019 Salı
MENÜ
"Polis teşkilatımız toplumumuzun gurur kaynağıdır""Başkan Uyan Polis Haftası’nı kutladı Marmaraereğlisi Başkanı İbrahim Uyan, Türk Polis Teşkilatının 173. kuruluş yılı ve 4-10 Nisan Polis Haftası dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı. "

Başkan Uyan, mesajında, Polis Teşkilatının toplumsal hayattaki işlevlerinin önemli olduğunu ve demokratik otoritenin meşru gücünü temsil eden polis teşkilatının bütün üyelerini tebrik ettiğini belirterek, "Türk polisi gücünü halktan ve kanunlardan alan, görevini her zaman fedakarca yapmış, gerektiğinde canını hiçe sayarak ulvi görevini yerine getirmiş, toplumumuzun güvenini ve takdirini kazanmıştır. Devletimiz, çağdaş bir toplumda bulunması gereken bütün temel kurum ve kuralları başarıyla hayata geçirmiş, insanı esas alan yönetim anlayışına ulaşabilmiştir. Ülke yönetiminde temel ilke tartışmasız hukukun üstünlüğüdür ve vatandaşlarımızın hak ve hürriyetleri kanunlar tarafından belirlenmiştir. "diye belirtti.

Başkan Uyan mesajının devamında, kamu düzenini amaçlayan kanunların uygulanmasında Emniyet teşkilatına önemli görevler düştüğünü ifade ederek, "Ülkemizin geleceği açısından çok önemli olan huzur ve sükunun demokratik kurallar içerisinde sağlanmasını, hür ve serbest ortamın sürdürülmesini temin etmek polisimizin en önemli görevidir. Diğer yandan demokrasinin yaşaması diğer özgürlüklerin yanında ancak toplumda huzur ve güvenliğin sağlanmasıyla mümkündür. Görevlerini kahramanca yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmetle anıyor, ülkemizin dört bir tarafında büyük bir özveri ile çalışan ve bu uğurda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, Milletimizin huzur ve güvenliğini sağlayan Türk Polis Teşkilatı’nın 173. kuruluş yıldönümü kutluyorum. “dedi.