Merhaba, bugün 22 Ocak 2019 Salı
MENÜ
“Her alanda engelleri kaldırmak ilk hedefimiz“"Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, Marmaraereğlisi Ayyıldız Engelli Hakları Koruma Derneği’nin açılışını gerçekleştirdi."

MARMARAEREĞLİSİ’NDE ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ YAPILACAK

Açılışta engelli vatandaşların ihtiyaçlarına yönelik ilçemizde yapılacak olan Engelsiz Yaşam Merkezi projesinin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından onaylandığı müjdesini veren Başkan Uyan, her bireyin engelli adayı olduğuna dikkat çekti.

ÖRNEK PROJE ONAYLANDI

Engellilerin ihtiyaçlarının karşılanması adına belediye bünyesindeki engelli araç sayısının arttırılacağını dile getiren Başkan Uyan; “Sizlerin yaşam standartlarını yükseltmek, daha kaliteli bir yaşam sunmak için çalışıyoruz. Belediye olarak engelli vatandaşlarımızın her zaman yanındayız. Bu kapsamda belediye olarak bir engelli aracımız ve iki hasta nakil aracımızla engelli vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Engelli araç sayımızı da arttıracağız. Her alanda engelleri kaldırmak ilk hedefimiz. Engellilerin sivil toplum kuruluşu şeklinde örgütlenmesi seslerini daha da duyurmaları için çok önemlidir. Bizler de engelli vatandaşlarımızın haklarını savunmak adına açılan tüm kuruluşların yanında olmaya devam edeceğiz. Opet Anadolu Lisesi’nin arka tarafında 7.760 metrekare bir arsayı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na Engelsiz Yaşam Merkezi için tahsis ettik. Buraya yaşlılar için rehabilitasyon merkezi de yapılacak. Engelsiz Yaşam Merkezi projemizle bu hizmet Türkiye’de ilk defa ilçemizde olacak. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ilk defa Türkiye genelinde ilçemize bu projeyi uyguluyor. Hatta projesini de biz yaptık ve bakanlık tarafından onaylandı. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz bizlere bu müjdeyi verdi. İnşallah önümüzdeki günlerde temeli atılacak. Projemiz Türkiye genelinde tip proje olarak uygulamaya geçecek. Ben bu hizmetin ilçemize gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Marmaraereğlisi Ayyıldız Engelli Hakları Koruma Derneği Başkanı Çağatay Altunordu’ya, dernek yönetimine ve ilçemize derneğimizin hayırlı olmasını diliyorum. “diye konuştu.

Açılışa; Başkan Uyan’ın yanı sıra, Aile ve Sosyal Politikalar Tekirdağ İl Müdürü Hasan Yılmaz, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Talat Atay, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürü Vekili Serpil Cenker, Marmaraereğlisi İlçe Jandarma Komutanı Sadullah Kalaycı, Süleymanpaşa Engelliler Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Şerife Türüdü katıldı.

HABER GÖRSELLERİ
“Her alanda engelleri kaldırmak ilk hedefimiz“
“Her alanda engelleri kaldırmak ilk hedefimiz“
“Her alanda engelleri kaldırmak ilk hedefimiz“
“Her alanda engelleri kaldırmak ilk hedefimiz“
“Her alanda engelleri kaldırmak ilk hedefimiz“
“Her alanda engelleri kaldırmak ilk hedefimiz“