Merhaba, bugün 3 Aralık 2021 Cuma
Çağrı Merkezi(0850) 440 09 59
MENÜ
BAŞKAN HİKMET ATA’DAN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

‘’29 Ekim 1923 günü temelleri atılan Cumhuriyetimizi 98. Yıldönümünde büyük bir neşe ve coşkuyla kutluyoruz. Cumhuriyet, Türk Milleti’nin binlerce yıllık tarihinde ulaştığı en muhteşem zirvesidir. Cumhuriyetimizin kuruluş süreci de milli tarihimizin kaydettiği en büyük mücadelelerden biri olmuştur.

29 Ekim 1923 Sadece cumhuriyetin doğum günü değildir. 29 Ekim asırlardır süren gerici zihniyetin, milli ve birlik olamamanın Türk olma şerefini haykıramamanın son bulduğu gündür. 29 Ekim, 15 Mayıs 1919’da başlayan zulüm ve dehşetin, savaşlarda yıllarca süren yokluk, acı ve gözyaşının, kan ağlamanın elemli bekleyişin sona erdiği gündür. 29 Ekim, umudun, umutlanmanın, var olmanın adıdır. Türk milletinin tabiat ve adetlerine en uygun idare olan cumhuriyet, erdemdir. İnsanca yaşamak ve milli egemenlik demek olan Cumhuriyet, düşünce serbestliği ve imkan demektir. Cumhuriyet, her alanda ilerlemenin de en belirgin teminatıdır.

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘’Türk milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir.’’ Diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin 98. kuruluş yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını yürekten kutlar, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bütün şehit ve gazilerimizi, rahmet ve şükranla anıyor, bütün hemşerilerimi sevgiyle selamlıyorum.’’

                                                                                                                                         

                                                                                                                                          HİKMET ATA

                                                                                                                         Marmaraereğlisi Belediye Başkanı

 

İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Çerez Politikamızı ve Aydınlatma Metnini inceleyebilirsiniz.