Merhaba, bugün 22 Ocak 2019 Salı
MENÜ
“Kadınlarımıza gereken değeri vermek olmazsa olmazımızdır”"Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ’8 Mart Dünya Kadınlar Günü’’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı."

Başkan Uyan mesajında; ‘’Bizleri eğiten, yetiştiren, büyüten, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren ve ihtiyacımız olduğunda desteklerini bizlerden esirgemeyen, fedakar kadınlarımıza gereken değeri vermek bizler için olmazsa olmaz şartlardandır. “dedi.

Kadınlarımızın hayatın her alanda üstlendiği görevle örnek olduğunu aktaran Başkan Uyan; “Türk kadınının kurulan ilk Türk devletinden bu yana devletin kuruluşunda ve yönetiminde daima erkeğin yanında yer aldığını ve buna paralel olarak gereken saygınlığı gördüğünü unutmamak gerekir. Türk kadını, Cumhuriyetimizin kurulması ile birlikte toplumsal hayattaki yerini ve konumunu da çok iyi belirlemiştir. Şanlı tarihimize baktığımızda ismini tarihe altın harflerle yazdığımız öyle büyük kadın neferler olmuştur ki, günümüze ışık tutmuş ve günümüz kadınları da bu yolda kendilerine bırakılan bu ışığı benimseyerek yaşantılarına yön vermişlerdir. Bugün ülkemizde en çok yüreği yanan şehit annelerimizdir. Onlara da buradan sabır diliyorum. “diye konuştu.

“KADINLARIMIZIN FİKİR VE ÖNERİLERİNİ HER ZAMAN BAŞIMIZIN TACIDIR”

Marmaraereğlisi Belediyesi’nin kadının her zaman yanında olduğunu dile getiren Başkan Uyan;”Marmaraereğlisi Belediyesi olarak sadece söz ile değil gerçekleştirdiğimiz projeler ile kadınlarımıza değer vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bizler çalışmalarımız ve projelerimizde kadınlarımızın fikir ve önerilerini her zaman başımızın tacı olarak değerlendiririz. Bizlere her alanda rehber olan, yaşantımız boyunca desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen fedakar analarımıza ve ablalarımıza saygı ve sevginin olduğu bir dünya dileğiyle, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum. ”şeklinde konuştu.