Merhaba, bugün 22 Ocak 2019 Salı
MENÜ
Marmaraereğlisi’nde Dünya Kadınlar Günü dolu dolu geçiyor"Marmaraereğlisi’nde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolu dolu geçiyor. Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın ilçede geleneksel hale getirdiği 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında, Kültür ve Soysal İşler Müdürlüğü ekipleri tarafından tüm mahallelerdeki kadınlara çiçek dağıtımı yapılıyor. "

TÜM MAHALLELERDEKİ KADINLARA ULAŞILIYOR

Marmaraereğlisi Belediyesi Halk pazarında emekçisinden ev hanımına, memurundan işçisine tüm kadınlarımıza 3 bin adet çuha çiçeği dağıtımı yapan ekipler Sultanköy ilçesinde de kapı kapı dolaşarak kadınlara çiçek takdim ettiler. Kültür ve Soysal İşler Müdürlüğü ekipleri Marmaraereğlisi merkez ve Sultanköy’ün ardından diğer mahallelerde de kadınlara Başkan Uyan’ın kutlama mesajının yer aldığı çiçekleri ulaştıracak.

“KADINLARIMIZ İÇİN HER 8 MART’TA SESİMİZİ DAHA ÇOK YÜKSELTİYORUZ”

Kadınların hayatın her alanında üstlendiği görevlerin önemine de değinen Başkan Uyan; “Kadının varoluşundan gelen güç ve denge, tüm evreni kucaklamaya yetecek sevgi ve merhamet dünyayı daha yaşanabilir kılmaktadır. Her 8 Mart'ta kadınlarımızın haklarına, çalışma koşullarına, anneliğine, kadınlığına bir kez daha dikkat çekiyor, her 8 Mart’ta yine eşitlik, yine adalet, yine kadına saygı diye sesimizi yükseltiyoruz. Yükseltiyoruz ama yaralarımız kanamaya ve gittikçe derinleşmeye devam ediyor.  Ne acıdır ki ülkemiz neredeyse her güne yeni bir kadın cinayeti, kadın istismarı haberi ile uyanıyor ve kadına şiddet gittikçe çoğalıyor. Özgürlüklere sahip çıkmayı, eşitliği yaşam felsefesi edinmiş insanlar olarak ülkemizde kadınlarımızın maruz kaldıkları şiddetten, toplumsal cinsiyet ayrımcılığından, cinsel istismarlardan, kadın cinayetlerinde ne yazık ki utanç duymaya devam ediyoruz.  Dünya üzerindeki her kadının, güçlü sesini her yaşında, hiçbir dayatmaya maruz kalmadan özgürce haykırabildiği günler dileği ile, Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlar sevgi ve saygılarımı sunarım. “dedi.

HABER GÖRSELLERİ
Marmaraereğlisi’nde Dünya Kadınlar Günü dolu dolu geçiyor
Marmaraereğlisi’nde Dünya Kadınlar Günü dolu dolu geçiyor
Marmaraereğlisi’nde Dünya Kadınlar Günü dolu dolu geçiyor
Marmaraereğlisi’nde Dünya Kadınlar Günü dolu dolu geçiyor