Merhaba, bugün 22 Ocak 2019 Salı
MENÜ
Kadınlar Günü etkinlikleri başladı"Marmaraereğlisi Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında tüm mahallelerde çiçek dağıtımı yapıyor."

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan'ın geleneksel hale getirdiği 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında, Kültür ve Soysal İşler Müdürlüğü ekipleri tarafından Marmaraereğlisi Belediyesi Halk pazarında emekçisinden ev hanımına, memurundan işçisine tüm kadınlarımıza 3 bin adet çuha çiçeği dağıtımı gerçekleştirildi.

 “HER 8 MART’TA SESİMİZİ YÜKSELTİYORUZ”

Tüm dünyada, kadınların eşitlik, kalkınma, birlik ve beraberlik günü olarak kutlanan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlayan Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan; “Kadının varoluşundan gelen güç ve denge, tüm evreni kucaklamaya yetecek sevgi ve merhamet dünyayı daha yaşanabilir kılmaktadır. Her 8 Mart'ta kadınlarımızın haklarına, çalışma koşullarına, anneliğine, kadınlığına bir kez daha dikkat çekiyor, her 8 Mart’ta yine eşitlik, yine adalet, yine kadına saygı diye sesimizi yükseltiyoruz. Yükseltiyoruz ama yaralarımız kanamaya ve gittikçe derinleşmeye devam ediyor.  Ne acıdır ki ülkemiz neredeyse her güne yeni bir kadın cinayeti, kadın istismarı haberi ile uyanıyor ve kadına şiddet gittikçe çoğalıyor. Özgürlüklere sahip çıkmayı, eşitliği yaşam felsefesi edinmiş insanlar olarak ülkemizde kadınlarımızın maruz kaldıkları şiddetten, toplumsal cinsiyet ayrımcılığından, cinsel istismarlardan, kadın cinayetlerinde ne yazık ki utanç duymaya devam ediyoruz.  Dünya üzerindeki her kadının, güçlü sesini her yaşında, hiçbir dayatmaya maruz kalmadan özgürce haykırabildiği günler dileği ile, Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlar sevgi ve saygılarımı sunarım. “dedi.

8 Mart öncesi çiçek dağıtımından memnun kalan kadınlar, Başkan Uyan’a teşekkürlerini ilettiler. 8Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında tüm mahallelerde çiçek dağıtımı gerçekleştirilecek.

 

 

HABER GÖRSELLERİ
Kadınlar Günü etkinlikleri başladı
Kadınlar Günü etkinlikleri başladı
Kadınlar Günü etkinlikleri başladı
Kadınlar Günü etkinlikleri başladı
Kadınlar Günü etkinlikleri başladı