Merhaba, bugün 8 Temmuz 2020 Çarşamba
Çağrı Merkezi(0850) 440 09 59
MENÜ
İstiklal Savaşı’mızı Mısralarıyla Ebedileştirdi

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un ölüm yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Ata, İstiklal Marşı’mızın yazarı Mehmet Akif Ersoy’un ülkemiz için çok önemli olduğuna vurgu yaparak; ‘’Mehmet Akif Ersoy, aziz milletimizin destan yazdığı istiklal mücadelemize tüm ruhuyla, tüm benliğiyle katılmış, sözleriyle, şiirleriyle milletimizin hislerine tercüman olmuş, en zor gününde milletimize umut aşılamıştır. "İstiklal ve istikbal mücadelemizin en çetin geçtiği dönemlerinde bağımsızlık fikrini İslam coğrafyasına taşıyan Mehmet Akif Ersoy, dünyadaki tüm Müslümanların kalplerinin bir ve beraber atması için mücadele vermiştir.

‘’Allah, bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın’’

Büyük bir mücadele ile kazanmış olduğumuz İstiklal Savaşımızı, mısralarıyla ebedileştiren fikir ve edebiyat adamı Mehmet Akif Ersoy; bu toprakların ruhunu, bu milletin özünü yansıtan İstiklal Marşı'nı kalemiyle değil; yüreğiyle yazmıştır. O’nun yazdığı İstiklal Marşı, parçalanmış, darmadağın edilmiş, yok olmak üzere olan bir milletin, yeniden doğuşunun, şahlanışının destanıdır."Allah, bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın." diyerek de, istiklal mücadelesinin ve ödenen bedellerin büyüklüğünü dile getirmiştir. Yazdığı dizelerle İstiklal Savaşı’nda milletçe vermiş olduğumuz mücadeleyi ilelebet yaşatmamız için bize imkan tanımıştır.

Yazdıkları ve söylemleri ile milletimize yaşadığı sürece ışık tutmuş, ülkemizin yetiştirdiği en önemli aydınlardan biridir. Her zaman vatan, millet sevgisi ve mücadele azmi ile örnek bir şahsiyet olarak gönüllerimizdeki yerini yücelterek korumaya devam edecektir.

Milli Şairimiz, Mehmet Akif Ersoy'u vefatının 83. yıldönümünde saygı, rahmet ve şükranla anıyorum. ‘’ dedi.

İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.