Merhaba, bugün 13 Aralık 2018 Perşembe
MENÜ
Öğrencilerimiz emin ellerde"Marmaraereğlisi Belediyesi, 2017-2018 eğitim-öğretim yılının ikinci döneminde de öğrencilerin daha güvenli bir şekilde seyahat edebilmelerini sağlamak için okul servis araçlarına yönelik gerçekleştirdiği denetimlerine devam ediyor."

Marmaraereğlisi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Marmaraereğlisi ilçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler ile birlikte Sultanköy Mahallesi’nde öğrenci taşımacılığı yapan okul servislerini denetledi.

Denetimde servis araçlarının yönetmelikte belirtilen kurallara uyup, uymadığı kontrol edilirken, öğrencilerin emniyet kemeri takması, araçların temizliği, servis araçlarının izin belgesi kontrolü, servis sürücülerinin ve yardımcısının yeterlilikleri incelendi. Öğrencilerin güvenli bir şekilde taşınması için bütün ayrıntıların incelendiği denetimler çerçevesinde, kanun ve yönetmelikte belirtilen kurallara uygun olmayan ve uymayan araç sahiplerine cezai işlem uygulandı.

“ÖĞRENCİLERİMİZİN GÜVENLİĞİ BİZİM İÇİN VAZGEÇİLMEZ”

Öğrencilerin güvenli bir şekilde ulaşımlarının sağlanması için denetimlerin devam edeceğini dile getiren Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan; “Velilerimizin bizlere emanet ettiği çocuklarımızın okullarına güvenle ulaşmaları için elimizden geleni yapıyoruz. Zabıta ekiplerimiz, İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ile birlikte denetimlerini yapıyorlar. Öğrencilerimiz için her konuda üzerimize düşen görevleri titizlikle yürütüyoruz. “diye konuştu.

DENETİMLER DEVAM EDECEK

Zabıta ve Jandarma ekipleri tarafından okul öğrencilerinin ve okul taşıtlarının karıştığı trafik kazalarını önlemek ve çocukların güvenli bir trafik ortamında eğitim-öğretimlerini sağlaması için yapılan denetimler yılsonuna kadar aralıksız olarak devam edecek.

 

HABER GÖRSELLERİ
Öğrencilerimiz emin ellerde