Merhaba, bugün 11 Ağustos 2020 Salı
Çağrı Merkezi(0850) 440 09 59
MENÜ
‘’Bütün insanlar özgür, onur ve haklar bakımından eşit doğarlar’’

 

‘’Bütün insanlar özgür, onur ve haklar bakımından eşit doğarlar’’

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata İnsan Hakları Beyannamesi’nin 71. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Ata İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin 71. Yıldönümü ’nü kutladığını belirterek, "Sevgi ve saygı duygularımızı her zaman canlı tutarak ırk, din, dil, renk, cinsiyet ve yaş ayrımı yapmadan çalışmalarımızın her yerinde insanı merkeze almalıyız.’’ İfadelerini kullandı.

İnsanların haklarının korunmasına önem verilmesi gerektiğine vurgu yapan Başkan Ata; ‘’ Bütün insanlar özgür, onur ve haklar bakımından eşit doğarlar. Kimse mülkiyetinden keyfi olarak yoksun bırakılamaz. Türkiye’de, modern insan hakları anlayışının temellerini atan, temel hak ve özgürlükler konusunun en önemli dayanak belgesi özelliği taşıyan, İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni, 6 Nisan 1949 tarihinde ilk onaylayan ülkelerden biridir.

‘’En büyük sevgi insanlık sevgisidir’’

Geçmişte olduğu gibi bugün de, demokrasi, insan hakları, saydamlık, kadın-erkek eşitliği gibi ortak değerlerimizin güçlendirilmesi ve yaygınlaştırılmasına yönelik herkesin üzerine düşen görevi yerine getireceğine inanıyor; bu duygu ve düşüncelerle 10 Aralık dünya İnsan Hakları Günü’nü kutluyorum.’’ dedi.

İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.