Merhaba, bugün 13 Aralık 2018 Perşembe
MENÜ
“Doğanın ve yeşilin bekçisiyiz”"Marmaraereğlisi Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından ağaçların mevsimlik budama ve bakım çalışmaları belirlenen program dahilinde ilçenin farklı noktalarında devam ediyor"

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçenin farklı mahallelerinde ağaçların gelişimini kuvvetlendirmek ve sağlıklı yaşamalarını sağlamak amacıyla budama ve bakımları büyük bir özen içerisinde yerine getiriliyor.

AĞAÇLAR MEVSİMİNE UYGUN ŞEKİLDE BUDANIYOR

Kentin farklı mahallelerinde parkların yanı sıra yol kenarında, orta refüjlerde ve kavşaklarda ağaçlar budanıyor ve tehlike yaratabilecek kuruyan dallar toplanıyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri her yıl düzenli olarak yapılması gereken budama işlemleri için en uygun mevsim olduğunu belirterek çalışmaların farklı ekipler halinde ilçe genelinde devam edeceğini ifade ettiler. Budama işlemleri ile mevsimlik bakımların yanında uzayan ağaç dallarının elektrik ve diğer hatların tellerine girmesi ile oluşabilecek olumsuzluklarda önlenmiş oluyor. 

“GELECEK NESİLLERE DAHA YEŞİL BİR MARMARAEREĞLİSİ BIRAKACAĞIZ”

Yeşilin ve doğanın her zaman koruyucusu olduklarını aktaran Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, “Yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımıza daha temiz bir yaşam alanı bırakabilmek için elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz. Temiz bir çevre, sağlıklı ve kaliteli bir hayat için vazgeçilmez bir koşuldur. Temiz bir çevrenin en önemli unsuru da doğal dengeyi ve yeşili korumaktan geçer. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz ilçemizde yeşili korumak adına periyodik olarak çalışma yürütüyorlar. İlçemizin gelecek nesillere daha temiz ve daha yeşil bir doğayla aktarılması için doğanın ve yeşilin bekçisi olmaya devam edeceğiz. “diye konuştu.

 

HABER GÖRSELLERİ
“Doğanın ve yeşilin bekçisiyiz”
“Doğanın ve yeşilin bekçisiyiz”