Merhaba, bugün 18 Nisan 2019 Perşembe
MENÜ
Birlikte Engel Tanımıyoruz"Marmaraereğlisi Belediyesi her zaman engelli bireylerin yanında olmaya devam ediyor. Engelli destek hizmetleri ile bölgede örnek gösterilen Marmaraereğlisi Belediyesi ilçede yaşayan engellilere ulaşımdan, hasta yatağına, tekerlekli sandalyeye kadar temel ihtiyaçlarından sosyal hayata katılabilmeleri adına birçok alanda destekçileri oluyor."

Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından geçici yürüme engeli sorunu nedeniyle tekerlekli sandalyeye ihtiyaç duyan Zehra Kayin’a tekerlekli sandalye teslim edildi. 

Engelli vatandaşların her zaman yanında olduklarını belirten Başkan Uyan; “Belediyemiz bünyesinde kurulan Engelli Koordinasyon Merkezi’nde engelli vatandaşlarımıza 7 gün 24 saat hizmet veriyoruz.

Engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmak ve yaşam standartlarını yükseltmek amacıyla; 2 hasta nakil aracı, 1 engelli taşıma aracı ve bir otomobil ile; engelli vatandaşlar, kanser hastaları, yatalak hastalara hasta taşıma ve nakiller konusunda,  hasta bezi, yatak, havalı yatak, solunum cihazı, manuel tekerlekli sandalye, akülü tekerlekli sandalye şarj cihazı gibi her türlü ihtiyaçlarına çözüm üretiyoruz. 2014 yılından bu yana ilçemizde yaşayan engelli vatandaşlarımıza 40 akülü sandalye, 87 manuel sandalye, 28 hasta yatağı, 7 solunum cihazı, 21 havalı hasta yatağı, 3 spastik engelli sandalye desteğinde bulunduk. 2016 yılından itibaren yer tahsisi ve proje çalışmalarının başladığı Engelsiz Yaşam Merkezi ve Yaşlı Bakım Evi projemiz kapsamında Engelsiz Yaşam Merkezi yapılmak üzere 7760 m2’lik bir arsayı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na tahsis ettik. Bu merkez 6700 m2’lik kapalı alana sahip olup 2 katlı olarak projelendirildi. 100 engelli vatandaşımızın rehabilitasyon ve bakımının yapılacağı merkezde aynı zamanda 100 yaşlı vatandaşımıza da hizmet edecek kapasitede olması planlanıyor.  Belediyemiz tarafından hazırlanan proje Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından tüm Türkiye’de uygulanması planlanan örnek proje olarak gösterildi. “dedi.

 

HABER GÖRSELLERİ
Birlikte Engel Tanımıyoruz