Merhaba, bugün 18 Nisan 2019 Perşembe
MENÜ
2 MİLYON TL’LİK YATIRIMDA AÇILIŞA SAYILI GÜNLER KALDI"SOSYAL ALANLARIN AÇILIŞI YAPILACAK"

SOSYAL ALANLARIN AÇILIŞI YAPILACAK

TÜRKMENLİ KÜLTÜR MERKEZİ’NDE ÇEVRE DÜZENLEMESİNE GEÇİLDİ

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerinin gelişmesi amacıyla başlattığı “Her Mahalleye Bir Kültür Merkezi” projesi kapsamında yapımına başlanan Türkmenli Mahallesi Kültür Merkezi’nin kaba inşaatı tamamlanarak çevre düzenlemesi çalışmalarına geçildi. Çevre düzenlemesinin ardından Kültür Merkezi içerisinde bulunan sosyal alanların açılışının kısa süre içerisinde yapılması planlanıyor

ÇOK AMAÇLI OLARAK TASARLANDI

Yaklaşık 2 Milyon TL yatırım bedeli olan Kültür Merkezi içerisinde sağlık merkezi, muhtarlık, nikâh salonu, düğün salonu, kafeterya, teras katı ve çok amaçlı salon olmak üzere mahalle sakinlerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde tasarlandı. Çok amaçlı Kültür Merkezinde yürütülen çalışmalar kapsamında kaba inşaatı tamamlanarak giriş kısmının ve çevre düzenlemesinin yapımına başlandı. Büyük oranda tamamlanan binanın çevre düzenlemesinin tamamlanmasının ardından kahvehane ve market gibi sosyal alanları içerisinde barındıran giriş katının ihale aşamasının ardından önümüzdeki günlerde açılması planlanıyor.

KÖYDEN MAHALLEYE DÖNÜŞEN YERLEŞİM YERLERİ GELİŞECEK

Tekirdağ’ın büyükşehir statüsüne geçmesiyle ilçede köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerleri Başkan Uyan’ın yatırımlarıyla gelişiyor.

300 NÜFUSLU MAHALLEYE 2 MİLYON TL’LİK YATIRIM

Merkezin mahalle sakinlerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde tasarlandığını dile getiren Başkan Uyan; “İlimizin büyükşehir statünse kavuşmasıyla köyden mahalleye dönen yerleşim yerlerinin ihtiyaçlarını belirledik. İhtiyaçlarımız arasında en önemlisi olan kültür merkezlerinin temellerini attık. Binamız; sağlık merkezi, muhtarlık, nikâh salonu, düğün salonu, kafeterya, teras katı ve çok amaçlı salon olmak üzere mahalle sakinlerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde tasarlandı. Kaba inşaatın biten binamızın çevre düzenleme çalışmalarının tamamlanmasıyla kısa süre içerisinde açılışını yapacağız.  “diye konuştu.

 

HABER GÖRSELLERİ
2 MİLYON TL’LİK YATIRIMDA AÇILIŞA SAYILI GÜNLER KALDI
2 MİLYON TL’LİK YATIRIMDA AÇILIŞA SAYILI GÜNLER KALDI
2 MİLYON TL’LİK YATIRIMDA AÇILIŞA SAYILI GÜNLER KALDI
2 MİLYON TL’LİK YATIRIMDA AÇILIŞA SAYILI GÜNLER KALDI