Merhaba, bugün 22 Ocak 2019 Salı
MENÜ
Marmaraereğlisi’nde Muhtarlar Günü törenle kutlandı"Marmaraereğlisi’nde 19 Ekim Muhtarlar Günü çelenk sunma töreni ile kutlandı."

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, 19 Ekim Muhtarlar Günü kapsamında düzenlenen çelenk sunma törenine katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende; Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

“MUHTARLAR DEMOKRASİNİN MİHENK TAŞIDIR”

Tören sonrası tüm mahalle muhtarlarının 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutlayan Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, muhtarların demokrasinin mihenk taşı olduğunu belirterek; “Kültürümüzün, toplumsal yaşamımızın yapı taşlarından biri olan ve demokrasinin yereldeki en köklü örneğini temsil eden muhtarlarımız, görev yaptıkları mahallelerimizde veya köylerimizde devletle halk arasında köprü vazifesini fedakarlık ve sabırla yürütmektedirler. Geçmişi 1829 yılına dayanan muhtarlık müessesesi, ülkemizde yerel demokrasinin en eski örneğini oluşturmaktadır. Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Ayrıca çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel ihtiyaçlarından biri olan katılımcılığın sağlanmasında, önemli bir görevi yerine getirmektedirler. Dolayısıyla, halkımızın tercihi ve seçimiyle işbaşına gelmiş muhtar kardeşlerimiz, son derece önemli bir makamda bulunmaktadırlar. Vatandaşımızın hastasında, cenazesinde, düğününde kısacası sosyal yaşamın içerisinde kendini gösteren her türlü üzüntüde ve sevinçte kapısını gönül rahatlığıyla çaldığı makamda görev yapan muhtarlarımız bizlerin de baş tacıdır. Milletimizin tercihine, teveccühüne, itimadına mazhar olmak gerçekten rütbelerin en büyüğüdür. Halkımızın tercihi ve seçimiyle işbaşına gelmiş muhtar kardeşlerimiz, son derece önemli bir makamda bulunmaktadırlar. Bu vesilesiyle, öncelikle Marmaraereğlişi ilçemizde görev yapan muhtarlarımıza ve tüm muhtarlarımıza çalışmalarında başarılar diliyorum. “dedi.
HABER GÖRSELLERİ
Marmaraereğlisi’nde Muhtarlar Günü törenle kutlandı
Marmaraereğlisi’nde Muhtarlar Günü törenle kutlandı
Marmaraereğlisi’nde Muhtarlar Günü törenle kutlandı