Merhaba, bugün 13 Aralık 2018 Perşembe
MENÜ
Sokak hayvanları yalnız değil

Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü'nde Marmaraereğlisi ilçe genelinde belirli bölgelerde bulunan mama ve su kaplarını Marmaraereğlisi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri ve vatandaşlar kontrol ederek sokak hayvanları için mama ve su takviyesinde bulunuldu.

Etkinliğe, Yeniçiftlik Belediye Ortaokulu Hayvanları Koruma Kulübü öğrencileri de katılarak sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekildi.

Hayvanların yaşamımızın bir parçası olduğuna dikkat çeken Marmarereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan; “Yaşamı paylaştığımız hayvan dostlarımız biz insanlar tarafından korunmaya ve kollanmaya muhtaçlar. Biyolojik çeşitliliğin korunması, dünya da yaşamın sağlıklı bir şekilde sürmesi için, birbirimize ihtiyacımız sonsuz. En azından yaşadığımız yerlerde ki sokak hayvanlarına karşı daha vicdanlı davranır, onların da bizler gibi yeme-içme ve barınma hakkına sahip olduğunu unutmaz, bir kap mama ve suyu çok görmezsek inanın her şey daha güzel olacak. Bizler de sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekmek amacıyla vatandaşlarımızla birlikte bir çalışma yürüterek mama kaplarını doldurduk. İnsan, hayvan, doğa birlikte uyum içinde, mutlu bir yaşam umuduyla 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü kutlu olsun. ”dedi.

 

 

HABER GÖRSELLERİ
Sokak hayvanları yalnız değil
Sokak hayvanları yalnız değil
Sokak hayvanları yalnız değil
Sokak hayvanları yalnız değil
Sokak hayvanları yalnız değil