Merhaba, bugün 21 Şubat 2019 Perşembe
MENÜ
Yaralı köpeğe ilk müdahale Marmaraereğlisi Belediyesi’nden"Marmaraereğlisi Belediyesi ekipleri, gelen ihbar üzerine yaralı halde bulunan sokak köpeğine müdahale ederek sağlığına kavuşturdu."

Marmaraereğlisi Belediyesi’ne duyarlı bir vatandaş tarafından İstanbul-Tekirdağ karayolu üzerinde yaralı bir köpek bulunduğu yönünde gelen ihbar üzerine harekete geçen Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü veteriner ekipleri yaralı köpeğe ulaştılar. Bir otomobilin çarptığı yaralı köpek veteriner hekim tarafından tedavi edilerek sağlığına kavuşturuldu.  

Sokak hayvanlarının her zaman koruyucusu olduklarını ifade eden Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, “Belediye olarak ilçemizde yaşayan her canlıya el uzatmak bizim görevimiz. Bunun yanı sıra insani olarak sorumluluklarımızın da bilinci ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hayvanların bizlere olan faydaları tartışılamaz, ne şartta olursa olsun onları sevmeli ve sahip çıkmalıyız. Can dostlarımıza sahip çıkmak adına 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nun bize verdiği tüm yetkileri kullanıyoruz. Yeniçiftlik Hayvan Barınağı’mızla sokakta yaşayan dostlarımıza sıcak bir yuva sunuyoruz.  Belediye olarak hayvanları koruma adına ihbar hattımızdan bizlere ulaşan duyarlı vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. “diye konuştu.

HABER GÖRSELLERİ
Yaralı köpeğe ilk müdahale Marmaraereğlisi Belediyesi’nden