Merhaba, bugün 10 Aralık 2018 Pazartesi
MENÜ
Başkan Uyan’dan asfalt rekoru"Şu ana kadar 90 km yola asfalt atıldı"

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçe genelinde asfaltsız yol bırakmamayı hedefliyor. Yol yapım çalışmaları kapsamında yaz başından itibaren 30 km yol sıcak asfalt, 60 km yol soğuk asfalt ve 10 bin metrekare yolda kilit taş çalışması yapıldı. Asfalt sezonunun açılmasından bu yana yol çalışmalarına yaklaşık 10 milyon TL harcama yapılarak çalışmalar ilçe geneline yayıldı.

Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin çalışmaları kapsamında asfalt sezonun un başlamasından bugüne kadar olan veriler açıklandı. Açıklanan verilerle Marmaraereğlisi Belediyesi adeta rekora imza attı. İlçe genelinde tüm mahallelere yayılan çalışmalarla Başkan Uyan, vatandaşların gönlünde taht kurdu.

30 KM YOLA SICAK ASFALT ATILDI

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri aşırı sıcak havaya rağmen çalışmalarına ara vermeden devam etti. 40 dereceyi bulan sıcağa rağmen çalışmalarını sürdüren ekipler şuana kadar 30 km yolu sıcak asfaltla kaplayarak kullanıma açtılar. Sıcak asfalt ekibi çalışmalarını halen Sultanköy Mahallesi ana giriş sokaklarında devam ediyor.

60 KM YOLA SATHİ KAPLAMA ASFALT ATILDI

Fen İşleri Müdürlüğü sathi kaplama asfalt ekibi yaz başından itibaren yaklaşık 60 km yola sathi kaplama asfalt atarak çalışmalarını sürdürdü. Sathi kaplama asfalt ekibi çalışmalarını halen Yeniçiftlik Mahallesi Cumhuriyet Caddesi bağlantılı sokaklarında devam ediyor.

10 BİN METREKARE YOLA KİLİT TAŞ YAPILDI

Kilit taş çalışmaları kapsamında ise 10 bin metrekare alan yağmur giderleri ve zemin düzenlemesi yapılarak kilit taş serildi.

“ASFALT PLENTİMİZDE KENDİ İMKANLARIMIZLA ÜRETTİĞİMİZ ASFALTI KULLANIYORUZ”

Çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini belirten Başkan Uyan; “Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Tüm mahallelerimizde altyapısı tamamlanmış cadde ve sokaklarımızda sıcak asfalt ve sathi kaplama çalışması yürütüyoruz. Asfalt plentimizde kendi imkanlarımızla ürettiğimiz asfaltı kullanıyoruz. Vatandaşlarımıza bize verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyor, çalışmalarımızın artarak devam edeceği sözünü veriyoruz. İnşallah önümüzdeki aylarda da bu performansı göstererek yapılmamış yol bırakmayacağız. “dedi.

“40 DERECE SICAK ALTINDA ÇALIŞAN EKİBİ KUTLUYORUZ”

Çalışmalardan memnuniyetini dile getiren vatandaşlar; “Başkanımız İbrahim Uyan, Başkan Yardımcılarımız her zaman bizlerin yanında oldular. Bizi çamurdan ve tozdan kurtarıyorlar. Daha önce Sultanköy ve Yeniçiftlik’te doğalgaz, kanalizasyon yoktu. Hepsi tamamlanıyor. Altyapısı tamamlanan bölgeler asfaltla kaplanıyor. Bizler bu yapılan çalışmaları görüyoruz. Ekipler 40 derece sıcağın altında var gücüyle çalışıyorlar. Başkanımız Uyan ve ekibine ne kadar teşekkür etsek az. Tüm mahallelerimizde bir çalışma var. Eksiklerimiz gideriliyor, yaşam şartlarımız iyileştiriliyor. “dediler.

HABER GÖRSELLERİ
Başkan Uyan’dan asfalt rekoru
Başkan Uyan’dan asfalt rekoru
Başkan Uyan’dan asfalt rekoru
Başkan Uyan’dan asfalt rekoru
Başkan Uyan’dan asfalt rekoru
Başkan Uyan’dan asfalt rekoru
Başkan Uyan’dan asfalt rekoru