Merhaba, bugün 10 Aralık 2018 Pazartesi
MENÜ
Marmaraereğlisi’nde yol çalışmaları durmak bilmiyor"Marmaraereğlisi Belediyesi yol yapım çalışmalarına aralıksız devam ediyor."

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri bünyesinde oluşturulan zemin hazırlama, sıcak asfalt, sathi kaplama ve kilit taş döşeme ekipleri çalışmalarını eş zamanlı olarak tüm ilçe genelinde sürdürüyor.

SICAK ASFALT ÇALIŞMALARI DEREAĞZI MAHALLESİ’NDE DEVAM ETTİ

Eş zamanlı olarak çalışmalarını sürdüren Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, sıcak asfalt çalışmalarını Dereağzı Mahallesi 3000 ve 3026 Sokak’ta devam ettirdi. Marmaraereğlisi Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Tütün, Dereağzı Mahallesi’nde devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Dereağzı Mahallesi 3000 ve 3026 Sokak’ta yaklaşık 310 ton stabilize malzeme ve 580 ton sıcak asfalt kullanılarak sokakların yapımı tamamlandı.

YENİÇİFTLİK’TE ZEMİN HAZIRLAMA VE SATHİ KAPLAMA ASFALT ÇALIŞMASI YAPILDI

Fen İşleri Müdürlüğü zemin hazırlama ve sathi kaplama asfalt ekibi ise çalışmalarına Yeniçiftlik Mahallesi’nde devam etti. Ekipler, Yeniçiftlik Mahallesi 19 Mayıs Caddesi’nde sathi kaplama asfalt çalışması öncesi 220 ton stabilize malzeme ile yol zemini güçlendirdiler.

Sathi kaplama ekibi ise, çalışmalarına Yeniçiftlik Mahallesi Kamelya Caddesi’nde devam etti. Bölgede Kamelya Caddesi ve bağlantılı sokaklar 51 ton bitüm ve 420 ton mıcırdan oluşan sathi kaplama ile yapımı tamamlanarak kullanıma açıldı.

Kilit taş döşeme işlemlerine Sultanköy Mahallesi’nde devam edilirken, Kamaradere Mahallesi’nde ise, sahil yürüyüş yolunun yapımına başlandı.

Yol yapım çalışmalarından memnuniyetini dile getiren vatandaşlar “Marmaraereğlisi’nde görüldüğü gibi sıcak asfalt, sathi kaplama, kilit taş ve zemin hazırlama çalışmaları hızla devam ediyor. Bu sıcak havada bizler için var gücüyle çalışan Belediye Başkanımız İbrahim Uyan’a, Başkan Yardımcılarımıza ve tüm ekibe teşekkürlerimizi sunuyoruz. “dediler.

HABER GÖRSELLERİ
Marmaraereğlisi’nde yol çalışmaları durmak bilmiyor
Marmaraereğlisi’nde yol çalışmaları durmak bilmiyor