Merhaba, bugün 10 Aralık 2018 Pazartesi
MENÜ
Dev yatırım hızla yükseliyor"Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerinin gelişmesi amacıyla başlattığı ve 13 Haziran 2018 tarihinde temeli atılan Türkmenli Mahallesi Kültür Merkezi inşaatının kaba inşaatı hızla devam ediyor."

İKİ AYDA YÜKSELDİ

Çok amaçlı Kültür Merkezi’nde yürütülen çalışmalar kapsamında kaba inşaatta iki ay içerisinde ikinci kata kadar gelindi.

ÇOK AMAÇLI OLARAK TASARLANDI

Yaklaşık 2 Milyon TL. yatırım bedeli olan Kültür Merkezi projesi içerisinde sağlık merkezi, muhtarlık, nikâh salonu, düğün salonu, kafeterya ve teras katı olmak üzere mahalle sakinlerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde tasarlandı.

KÖYDEN MAHALLEYE DÖNÜŞEN YERLEŞİM YERLERİ GELİŞECEK

Tekirdağ’ın büyükşehir statüsüne geçmesiyle ilçede köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerleri Başkan Uyan’ın yatırımlarıyla gelişiyor. Türkmenli Mahallesi’nde temeli atılan Kültür Sarayı içerisinde sağlık merkezi, muhtarlık, nikâh salonu, düğün salonu, kafeterya ve teras katı olmak üzere mahalle sakinlerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde tasarlandı.

300 NÜFUSLU MAHALLEYE 2 MİLYON TL’LİK YATIRIM

Merkezin mahalle sakinlerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri şekilde tasarlandığını dile getiren Başkan Uyan; “İlimizin büyükşehir statünse kavuşmasıyla köyden mahalleye dönen yerleşim yerlerinin ihtiyaçlarını belirledik. İhtiyaçlarımız arasında en önemlisi olan kültür saraylarının temellerini attık. İki ay gibi kısa bir sürede kaba inşaatımızda ikinci kata kadar gelindi. İnşaatımız kısa süre içerinde tamamlanacak. Çeşmeli ve Türkmenli Mahallelerimizde temeli atılan Kültür Merkezlerimizle ilçemizin ve köyden mahalleye dönüşen tüm yerleşim yerlerimizin gelişmesini sağlayacağız. “diye konuştu.

 

 

 

HABER GÖRSELLERİ
Dev yatırım hızla yükseliyor
Dev yatırım hızla yükseliyor
Dev yatırım hızla yükseliyor
Dev yatırım hızla yükseliyor
Dev yatırım hızla yükseliyor
Dev yatırım hızla yükseliyor