Merhaba, bugün 21 Şubat 2019 Perşembe
MENÜ
Bacağı kırılan sokak köpeği tedavi edildi"Marmaraereğlisi’nde bir aracın çarptığı sokak köpeğine ilk müdahale Marmaraereğlisi Belediyesi ekiplerinden geldi."

D-110 Karayolu Marmaraereğlisi merkez girişinde araç çarpması sonucu bir bacağı kırılan sokak köpeği Marmaraereğlisi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekibi tarafından veteriner hekime götürülerek tedavi edildi. Sağ ön bacağının kırıldığı belirlenen sokak köpeğinin bacağı alçıya alınarak tedavisi tamamlandı.

“SOKAK HAYVANLARININ TEDAVİ VE BAKIMLARI YAPILIYOR”

Sokak havanlarının korunması ve sağlık sorunlarının giderilmesi konusunda yürütülen çalımları aktaran Başkan Uyan; “İlçemizde sokak hayvanlarının koruyucusu konumundayız. 2014 yılında Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü birimimiz bünyesinde Hayvan Hakları Koruma birimi kurduk. Kurulan bu birimimiz belediyelere örnek oldu. Her yıl sokak hayvanlarının korunması kapsamında yürüttüğümüz çalışmalar için bütçemizden yaklaşık 200 bin TL ayırıyoruz. 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nu esas alarak ilçemizde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Yasa kapsamında sokak hayvanlarının bakıma muhtaç, yaralı, güçten düşmüş olanları tüm bakım ve tedavileri yapılıp kısırlaştırılıp, kuduz aşıları yapılıp, kulak küpesi takılıp kayıt altına alındıktan sonra yasa gereği alındıkları yere bırakılıyor. Sağlık durumları kötü olan sokak hayvanları veteriner hekimimize ulaştırılarak tedavi altına alınıyor. Sağlık sorunları nedeniyle bakıma muhtaç sokak hayvanlarımız tedavileri yapıldıktan sonra Yeniçiftlik Mahallesi’nde bulunan Geçici Hayvan Bakımevi’nde ekiplerimizce yapılıyor. Talep eden vatandaşlarımıza Geçici Bakımevinden sahiplendirme imkanımız da bulunmakta. Park ve yol kenarlarına koyduğumuz su ve mama kabı sayımızı da artırarak sokak hayvanlarının yaşam şartlarını iyileştirmeye çalışıyoruz. Vatandaşlarımızdan gelen talepleri değerlendirerek sokak hayvanlarının tedavilerini sağlıyoruz. “diye konuştu.

Bacağı alçıya alınan sokak köpeğinin bir süre müşahede altında tutulacağı belirtildi.

HABER GÖRSELLERİ
Bacağı kırılan sokak köpeği tedavi edildi
Bacağı kırılan sokak köpeği tedavi edildi