Merhaba, bugün 10 Aralık 2018 Pazartesi
MENÜ
Başkan Uyan’dan her mahalleye 2 Milyon TL’lik Kültür Sarayı"Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın köyden mahalleye dönüşen her mahalleye yaptığı 2 milyon TL değerindeki kültür sarayları yatırımlarının temelleri Çeşmeli ve Türkmenli Mahallerinde atıldı."

Köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerine yapılan dev yatırımlarla Başkan Uyan, mahalle sakinlerince ayakta alkışlandı.

Tekirdağ’ın büyükşehir statüsüne geçmesiyle ilçede köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerleri Başkan Uyan’ın yatırımlarıyla gelişiyor. Çeşmeli ve Türkmenli Mahallelerinde temeli atılan Kültür Sarayları içerisinde sağlık merkezi, muhtarlık, nikâh salonu, düğün salonu, kafeterya ve teras katı olmak üzere mahalle sakinlerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde tasarlandı.

 Çeşmeli ve Türkmenli Mahallerinde temel atma törenleri sonrası iftar programları gerçekleştirilirken, Başkan Uyan vatandaşların isteklerini dinledi.

ÇEŞMELİ MAHALLESİ KÜLTÜR MERKEZİ’NİN TEMELİ ATILDI

Çeşmeli Mahallesi çok amaçlı Kültür Merkezi’nin temeli, Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ve çok sayıda mahalle sakininin katıldığı törenle atıldı.

Temel atma töreninde konuşan Başkan Uyan, 2 milyon TL civarında yatırım bedeli olan Kültür Merkezi’nin Çeşmeli Mahallesi’ne hayırlı olmasını dileyerek mahalle sakinlerinin tüm ihtiyaçlarının merkezde karşılanabileceğini söyledi ve arsayı bağışlayan Hayrettin Hayırlı‘ya teşekkür etti.

ÇOK AMAÇLI OLARAK TASARLANDI

Şehirden Köye Dönüş projesi kapsamında temeli atılan Çeşmeli Mahallesi Kültür Merkezi; sağlık merkezi, muhtarlık, nikâh salonu, düğün salonu, kafeterya ve teras katı olmak üzere mahallenin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde tasarlandı.

300 NÜFUSLU MAHALLEYE 2 MİLYON TL’LİK YATIRIM

Merkezin mahalle sakinlerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri şekilde tasarlandığını dile getiren Başkan Uyan; “İlimizin büyükşehir statünse kavuşmasıyla köyden mahalleye dönen yerleşim yerlerinin ihtiyaçlarını belirledik. İhtiyaçlarımız arasında en önemlisi olan kültür saraylarının temellerini atıyoruz. İlkini bugün Çeşmeli Mahallemizde gerçekleştiriyoruz. 2 milyon civarında yatırım bedeli olan kültür sarayları çok amaçlı olarak tasarlandı.  Bu mübarek Ramazan ayında çifte sevinç yaşıyoruz. Kültür Merkezimiz yaklaşık 2 trilyon civarında maliyetle yapılacak. 300 nüfuslu bir mahalleye bu denli büyük yatırım şuana kadar hiç gelmemiştir. Çeşmeli Mahallemiz Kültür Merkezi, sağlık merkezi, muhtarlık, nikâh salonu, düğün salonu, kafeterya ve teras katı olmak üzere mahallenin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde tasarlandı. Burasının çevre düzenlenmesi de yapılacak. Kafeterya halkımızın ortak noktası olacak. Burada birlik ve beraberlik içerisinde bulunacağımız bir alan olacak. Düğün salonumuz ve çok amaçlı salonlarımız olacak. Çatı katında teras katı yapacağız. Hayrettin Hayırlı’ya ve ailesine hem şahsım hem de mahalle sakinlerimiz adına çok teşekkür ediyorum. Ailenin uygun görmesi durumunda merkeze ailenin seçtiği ismi vereceğiz. Ramazan ayında böyle bir merkezin arsasını bağışlamak ve temelini atmak ibadet kadar kutsal. Mahallemiz için çok önemli bir yatırım. İnşallah binayı bitirdikten sonra hep birlikte açacağız. Kültür Merkezi’mizin mahallemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. “dedi.

“ASFALTSIZ YOL BIRAKMAYACAĞIZ”

Tüm yerleşim yerlerinin yollarının yapıldığını ifade eden Başkan Uyan; “Köyden mahalleye dönen yerleşim yerlerimize 300 milyonluk sıcak asfalt yapıyoruz, geri kalan yollarımızı da sathi kaplama yapacağız. İlçemiz genelinde tüm yerleşim yerlerinde asfaltsız yol bırakmayacağız. Hatta sizler altın kaplama yolları hak ediyorsunuz. Yolarımızı altın kaplama yapsak bunu çekemeyenler yarın altının ayarının düşük olduğunu söyleyeceklerdir. “diye konuştu.  

 Dua edilmesi ve kurban kesilmesinin ardından Kültür Merkezi temeli Başkan Uyan ve hayırsever Hayrettin Hayırlı’nın ilk harcı atmasıyla atıldı.

Temel atma töreni Çeşmeli Mahallesi’nde yaklaşık 300 vatandaşın katılımıyla iftar programı düzenlendi.

TÜRKMENLİ MAHALLESİ KÜLTÜR SARAYI’NA KAVUŞUYOR

Köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerimizde Kültür Sarayları yapılması projesi kapsamında ikinci Kültür Sarayının temeli Türkmenli Mahallesi’nde Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, CHP Tekirdağ Milletvekili adayı Adem Dalgıç, Çorlu eski Belediye Başkanı Ünal Baysan ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.

Türkmenli Mahallesi Kültür Sarayı; sağlık merkezi, muhtarlık, nikâh salonu, düğün salonu, kafeterya ve teras katı olmak üzere mahallenin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde tasarlandı.

Temel atma töreninde konuşan Başkan Uyan, 2 milyon TL civarında yatırım bedeli olan Kültür Sarayı’nın Türkmenli Mahallesi’ne hayırlı olmasını dileyerek mahalle sakinlerinin tüm ihtiyaçlarının merkezde karşılanabileceğini ifade etti.

“İLÇEMİZİN HER NOKTASINA YATIRIMLARIMIZI ULAŞTIRIYORUZ”

Temel atma töreninde konuşan Başkan Uyan; “Biz şehirden köye dönüşü başlatmak amacıyla köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerimizi yatırımlarımızla geliştiriyoruz. Amacımız buradaki mahalle sakinlerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir kültür merkezi inşa etmek. Çeşmeli Mahallesi’nden sonra ikinci kültür sarayımızın temelini atıyoruz. 4 yıl önce bu köylerimiz Özel İdarelere bağlıydı. Büyükşehir olunmasıyla ilçemize bağlandı. Bizler de hizmetlerimizi her noktaya ulaştırmaya çalışıyoruz. Türkmenli mahallemizde ana yolları sıcak asfaltla kapladık. Geriye kalan ara yollara da sathi kaplama yaparak yollarımızı daha da güzelleştireceğiz. Amacımız Avrupa şartlarında mahaller oluşturmak. Köyden mahalleye dönüşen yollarımızın tamamı onarılacak ve daha yaşanabilir mahalleler oluşturacağız. “dedi.

Dua edilmesi ve kurban kesilmesinin ardından Türkmenli Mahallesi Kültür Merkezi temeli Başkan Uyan, CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, CHP Tekirdağ Milletvekili adayı Adem Dalgıç, Çorlu eski Belediye Başkanı Ünal Baysan’ın ilk harcı atmasıyla atıldı.

Temel atma töreni sonrası Türkmenli Mahallesi’nde yaklaşık 500 kişinin katıldığı iftar yemeği ile program son buldu.

 

 

 

 

 

 

HABER GÖRSELLERİ
Başkan Uyan’dan her mahalleye 2 Milyon TL’lik Kültür Sarayı
Başkan Uyan’dan her mahalleye 2 Milyon TL’lik Kültür Sarayı
Başkan Uyan’dan her mahalleye 2 Milyon TL’lik Kültür Sarayı
Başkan Uyan’dan her mahalleye 2 Milyon TL’lik Kültür Sarayı
Başkan Uyan’dan her mahalleye 2 Milyon TL’lik Kültür Sarayı
Başkan Uyan’dan her mahalleye 2 Milyon TL’lik Kültür Sarayı