Merhaba, bugün 10 Aralık 2018 Pazartesi
MENÜ
Çeşmeli Mahallesi Kültür Sarayı´nın temeli atıldı"Başkan Uyan ayakta alkışlandı Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın büyükşehir statüsüne geçilmesiyle köyden mahalleye dönüşen her mahalleye yaptığı 2 milyon TL değerindeki kültür sarayları yatırımlarından ilkinin temeli Çeşmeli Mahallesi’nde atıldı. "

Köyden mahalleye dönen yerleşim yerlerine yapılan dev yatırımla Başkan Uyan, mahalle sakinlerince ayakta alkışlandı.

Temel atma töreni sonrası Çeşmeli Mahallesi sakinleri iftar programında bir araya geldi.

ÇEŞMELİ MAHALLESİ KÜLTÜR MERKEZİ’NİN TEMELİ ATILDI

Çeşmeli Mahallesi çok amaçlı Kültür Merkezi’nin temeli, Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ve çok sayıda mahalle sakininin katıldığı törenle atıldı.

Temel atma töreninde konuşan Başkan Uyan, 2 milyon TL civarında yatırım bedeli olan Kültür Merkezi’nin Çeşmeli Mahallesi’ne hayırlı olmasını dileyerek mahalle sakinlerinin tüm ihtiyaçlarının merkezde karşılanabileceğini söyledi ve arsayı bağışlayan Hayrettin Hayırlı‘ya teşekkür etti.

ÇOK AMAÇLI OLARAK TASARLANDI

Şehirden Köye Dönüş projesi kapsamında temeli atılan Çeşmeli Mahallesi Kültür Merkezi; sağlık merkezi, muhtarlık, nikâh salonu, düğün salonu, kafeterya ve teras katı olmak üzere mahallenin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde tasarlandı.

300 NÜFUSLU MAHALLEYE 2 MİLYONLUK YATIRIM

Merkezin mahalle sakinlerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri şekilde tasarlandığını dile getiren Başkan Uyan; “İlimizin büyükşehir statünse kavuşmasıyla köyden mahalleye dönen yerleşim yerlerinin ihtiyaçlarını belirledik. İhtiyaçlarımız arasında en önemlisi olan kültür saraylarının temellerini atıyoruz. İlkini bugün Çeşmeli Mahallemizde gerçekleştiriyoruz. 2 milyon civarında yatırım bedeli olan kültür sarayları çok amaçlı olarak tasarlandı.  Bu mübarek Ramazan ayında çifte sevinç yaşıyoruz. Kültür Merkezimiz yaklaşık 2 trilyon civarında maliyetle yapılacak. 300 nüfuslu bir mahalleye bu denli büyük yatırım şuana kadar hiç gelmemiştir. Çeşmeli Mahallemiz Kültür Merkezi, sağlık merkezi, muhtarlık, nikâh salonu, düğün salonu, kafeterya ve teras katı olmak üzere mahallenin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde tasarlandı. Burasının çevre düzenlenmesi de yapılacak. Kafeterya halkımızın ortak noktası olacak. Burada birlik ve beraberlik içerisinde bulunacağımız bir alan olacak. Düğün salonumuz ve çok amaçlı salonlarımız olacak. Çatı katında teras katı yapacağız. Hayrettin Hayırlı’ya ve ailesine hem şahsım hem de mahalle sakinlerimiz adına çok teşekkür ediyorum. Ailenin uygun görmesi durumunda merkeze ailenin seçtiği ismi vereceğiz. Ramazan ayında böyle bir merkezin arsasını bağışlamak ve temelini atmak ibadet kadar kutsal. Mahallemiz için çok önemli bir yatırım. İnşallah binayı bitirdikten sonra hep birlikte açacağız. Kültür Merkezi’mizin mahallemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. “dedi.

“ASFALTSIZ YOL BIRAKMAYACAĞIZ”

Tüm yerleşim yerlerinin yollarının yapıldığını ifade eden Başkan Uyan; “Köyden mahalleye dönen yerleşim yerlerimize 300 milyonluk sıcak asfalt yapıyoruz, geri kalan yollarımızı da sathi kaplama yapacağız. İlçemiz genelinde tüm yerleşim yerlerinde asfaltsız yol bırakmayacağız. Hatta sizler altın kaplama yolları hak ediyorsunuz. Yolarımızı altın kaplama yapsak bunu çekemeyenler yarın altının ayarının düşük olduğunu söyleyeceklerdir. “diye konuştu.  

 Dua edilmesi ve kurban kesilmesinin ardından Kültür Merkezi temeli Başkan Uyan ve hayırsever Hayrettin Hayırlı’nın ilk harcı atmasıyla atıldı.

Temel atma töreni Çeşmeli Mahallesi’nde yaklaşık 300 vatandaşın katılımıyla iftar programı düzenlendi.

“HİZMETLERİMİZLE SİZLKERE LAYIK OLMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Dua edilmesi ve oruç açılmasının ardından Başkan Uyan mahalle sakinlerine hitap etti.

Her mahalleyi yatırımlarla geliştiklerini dile getiren Başkan Uyan; “Bizler sizlerin refahı için gece gündüz çalışıyoruz. Bugün mahallemizde 2 milyon TL değerindeki Kültür Merkezi’nin temelini attık. Köyden mahalleye dönüşen tüm yerleşim yerlerimize 2 milyon değerindeki kültür sarayları yapıyoruz. Altyapıdan üstyapıya tüm yatırımlarımız sizler için. Bizler sizlerin gösterdiği teveccühle bu mevkieler geldik. Sizlere layık olmaya çalışıyoruz. Mahallemize yatırımlarımız devam edecek. İnşallah mahallelerimiz gelişecek ve göç vermeyecek, vatandaşlarımız köylerine yani şimdiki mahallelerine geri dönecekler. “diyerek sözlerini tamamladı.

Çeşmeli Mahallesi’nden sonra ikinci Kültür Merkezi’nin temeli Türkmenli Mahallesi’nde atılacak.

 

 

HABER GÖRSELLERİ
Çeşmeli Mahallesi Kültür Sarayı´nın temeli atıldı
Çeşmeli Mahallesi Kültür Sarayı´nın temeli atıldı
Çeşmeli Mahallesi Kültür Sarayı´nın temeli atıldı
Çeşmeli Mahallesi Kültür Sarayı´nın temeli atıldı
Çeşmeli Mahallesi Kültür Sarayı´nın temeli atıldı
Çeşmeli Mahallesi Kültür Sarayı´nın temeli atıldı