Merhaba, bugün 10 Aralık 2018 Pazartesi
MENÜ
Başkan Uyan’dan müjdeli haber"Kömürlü termik santral konusuna Danıştay son noktayı koydu "

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçede kurulması planlanan kömürlü termik santral konusunda Danıştay’ın son noktayı koyarak ret kararı verdiğini söyledi.

 

YENİÇİFTLİK’TE 3000 KİŞİ İFTARDA BULUŞTU

Ramazan ayı dolayısıyla Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın geleneksel hale getirdiği iftar yemekleri Yeniçiftlik Mahallesi’nde yaklaşık 3000 kişinin katılımıyla verilen iftar yemeğiyle devam etti.

İftar öncesi masaları tek tek gezen Başkan Uyan, mahalle sakinlerinin sorunlarını dinledi. İftar duası yapılması ve oruç açılmasının ardından Başkan Uyan, mahalle sakinlerine hitap etti.

“TÜM VATANDAŞLARIMIZA HER ZAMAN KAPIMIZ AÇIK”

Konuşmasında Ramazan ayının birlik ve beraberlik ayı olduğunu ifade eden Başkan Uyan; “Birik ve beraberlik ayı olan Ramazan ayında yaptığınız yardımların, ibadetlerinizin kabul olmasını diliyorum. Bizler de sizlere bu aylarda yardımcı olmaya çalışıyoruz. Sizlerin daha farklı ibadethanelerde ve daha farklı illerde ibadetlerinizi yapabilmeniz için 40 otobüs tahsis ettik. Ramazan’a özel Çanakkale, Bursa ve Edirne gezileri düzenliyoruz. Yine geçmiş yıllarda olduğu gibi geleneksel iftarlarımızı düzenliyoruz. Tüm mahallelerde iftar yemekleri veriyoruz. Bizlerden istediğiniz ne varsa her zaman kapımız açık. “dedi.

“MAHALLENİN SIKINTILARINI BİR BİR ÇÖZÜYORUZ”

Yeniçiftlik Mahallesi’nin yatırımlarla günden güne gelişerek büyüdüğünü dile getiren Başkan Uyan; “Yeniçiftlik 4 yıl önce büyükşehir statüsüne geçilmesiyle Marmaraereğlisi’ne bağlandı. Sizlere hizmet etmek en büyük vazifemiz. Hizmet en büyük ibadettir. Masaları dolaştığımızda hizmetlerimizden dolayı ve sizlere karşı göstermediğimiz saygıdan dolayı memnuniyetle karşılandık. Bizlere verdiğiniz destekle en iyi ve en kaliteli hizmetleri sizlere ulaştırmaya çalışıyoruz. Yollarımıza yaklaşık 150 bin ton altyapı malzemesi döktük. Doğalgazı getirdik. İnşallah gelecek yıl doğalgaz Yeniçiftlik Mahallemizde tamamen bitecek. Kanalizasyon getiremez dediler, kanalizasyon geldi, tamamlanıyor. Daha önce bölgemizde su sıkıntısı vardı. Çorlu’dan asbestli borulardan gelen suyu boruları değiştirerek özel üretilmiş cam elyaflı borular döşeterek içme suyu sorununu tamamen ortadan kaldırdık. Yapılan kanalizasyon ve doğalgaz altyapısı çalışmaları tamamlanınca kazılan yerlerin oturmasını bekliyoruz. Sonrasında gelip buraları sathi kaplamayla kapatıyoruz. Bundan sonra 2 kombine aracımız ve asfalt şantiyemizle tamamen yollarımıza çalışacağız. Altyapısı biten yerlerde sıcak asfalt yapıyoruz. Sahil bölgesi ve bazı bölgelerde sathi kaplama çalışmamız olacak. Bugün itibariyle başladı. İnşallah bu yaz sonuna kadar yüzde 80’ini bitirmeyi planlıyoruz. “diye konuştu.

“ÇEVRE VE İNSAN SAĞLIĞI İÇİN BİRLİK OLMALIYIZ”

İlçede yapılması planlanan kömürlü termik santral konusuna değinen Başkan Uyan; “Aslında konuşacağımız çok konu var. Nato Limanı’nın olduğu bölgeye 900 dönüm dolgu alanı yapılacak. Arka tarafında da çevreye ve insan sağlığına zararlı yatırımlar getirilmek isteniyor. Bunların takipçisiyiz. Belediye olarak karşı çıktık. Sizlere ihtiyacımız olduğunda inşallah hep birlikte karşı çıkıp onları engelleyeceğiz. Dün Danıştay’dan ilçemize yapılmak istenen kömürlü termik santralinin reddi geldi. Bölgemizde kanser oranlarını arttıracak, çevre ve halk sağlığını ciddi derecede etkileyecek bu kömürlü termik santral konusunu Danıştay tamamen ortadan kaldırdı. “ifadelerini kullandı.

MİLLETVEKİLİ KÖPRÜLÜ’DEN BAŞKAN UYAN’A TEŞEKKÜR

Başkan Uyan’dan sonra söz alan CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, Marmaraereğlisi’ndeki gelişime dikkat çekerek; “Başkanımızın da bahsettiği gibi Marmaraereğlisi’ndeki, Yeniçiftlik Mahallesi’ndeki değişimi ve gelişimi görmemek imkansız. İftarımızı açtığımız bu yerde çok güzel bir kapalı Pazar yerinde bulunuyoruz. Başkanımız İbrahim Uyan’a Marmaraereğlisi’ne ve Yeniçiftlik Mahallemize yaptığı yatırımlar için kendisine teşekkür ediyorum. Ramazan ayı birlik ve beraberlik ayıdır. Ramazan’ın ruhu paylaşmaktan geçer. Ben tüm halkımızın tuttuğu oruçların, ettiği duaların Allah katında kabul olmasını diliyorum. Ramazan ayının ülkemize birlik ve beraberlik getirmesini diliyorum. Şimdiden Ramazan bayramınızı kutluyor, tüm hemşerilerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum. “diyerek sözlerini tamamladı.

İftar programına; CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, yaklaşık 3000 mahalle sakini ile çok sayıda basın mensubu katıldı.

 

HABER GÖRSELLERİ
Başkan Uyan’dan müjdeli haber
Başkan Uyan’dan müjdeli haber
Başkan Uyan’dan müjdeli haber
Başkan Uyan’dan müjdeli haber
Başkan Uyan’dan müjdeli haber
Başkan Uyan’dan müjdeli haber
Başkan Uyan’dan müjdeli haber
Başkan Uyan’dan müjdeli haber
Başkan Uyan’dan müjdeli haber