Merhaba, bugün 10 Aralık 2018 Pazartesi
MENÜ
“Çevreyi koruyalım, geleceğimize sahip çıkalım”"Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, Dünya Çevre Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında; "Yaşadığımız çevre, çocuklarımızın ve gelecek nesillerin bizlere emanetidir. Bu nedenle çevremizi korumak, kollamak ve güzelleştirmek en öncelikli görevlerimiz arasındadır. "dedi."

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, 1972 yılında Birleşmiş Milletler tarafından düzenlenen Çevre Konferansı'nda alınan karar gereği 5 Haziran'ın Dünya Çevre Günü olarak kutlandığını hatırlatarak, doğal çevrenin kirlenmesinin evrensel bir sorun olduğunu söyledi.

“DOĞAYI KORUMAK BİZLERİN EN ASLİ GÖREVİDİR”

Başkan Uyan, çevrenin korunması anlamında herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerektiğini belirterek, “Yaşadığımız çevreyi ve doğayı korumak bizlerin en asli görevidir. Unutulmamalıdır ki, biz doğayı koruduğumuz sürece, doğa da bizi korur. Bu noktada hepimize bir takım görevler düşmektedir. Çevre kirliğine yol açacak davranışlardan uzak durmalıyız. Çünkü dengesini bozduğumuz, kirlettiğimiz çevre, bizim sağlığımızı etkiler. Çevreyi koruyup kolladığımız gibi, çevreyi kirletenleri de uyarmak, insani bir görevdir. Nefes aldığımız havanın, içtiğimiz suların, yaşadığımız çevrenin temiz olmasının yolu, çevre kirliliğine engel olmaktan geçer. "diye konuştu.

“ÇEVRE VE İNSAN SAĞLIĞININ KORUYUCUSUYUZ”

Başkan Uyan, çevre temizliği ve geri dönüşümle ilgili olarak, önemli adımlar attıklarını vurgulayarak, “Belediye olarak ilçemizde ve belgemizde çevre ve insan sağlığını tehdit eden etmenin karşısında olduk. Belediye olarak tüm atıklarımızı uygun şekilde biriktirerek geri dönüşüme katkı sağlıyoruz. Turizm kenti olan ilçemizde deniz ve sahil temizliği konusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlçemizde kurulmak istenen kömürlü termik santrallere karşı çevre ve insan sağlığına duyarlı bir belediye olarak halkımızla ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte verdiğimiz mücadeleyle başarıya ulaştık. Her yıl 6 bin civarında ağaç ekerek ilçemizin doğasını zenginleştiriyoruz. Hava kirliliğine karşı düzenli olarak ölçüm yaparak halkımızın sağlığını koruyoruz. Yaşadığımız çevreyi ve doğayı korumak bizlerin en asli görevidir. Unutulmamalıdır ki, biz doğayı koruduğumuz sürece, doğa da bizi korur. Bu noktada hepimize bir takım görevler düşmektedir. Nefes aldığımız havanın, içtiğimiz suların, yaşadığımız çevrenin temiz olmasının yolu, çevre kirliliğine engel olmaktan geçer. 5 Haziran Dünya Çevre Günü kutlu olsun. “diyerek sözlerini tamamladı.