Merhaba, bugün 10 Aralık 2018 Pazartesi
MENÜ
“Çalışmak ibadet kadar kutsaldır”"Sultanköy Mahalle sakinleri iftarda buluştu “Çalışmak ibadet kadar kutsaldır” Marmaraereğlisi Belediyesi’nin geleneksel mahalle iftar programları, Sultanköy Mahallesi’nde verilen iftar yemeği ile devam etti. İftar programı sonrası mahalle sakinlerine hitap eden Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, çalışmanın ibadet kadar kutsal olduğunu dile getirerek, Sultanköy Mahallesi’nin dev yatırımlarla çehresinin değiştiğini, 7 gün 24 saat ekibiyle birlikte halkın hizmetinde olduğunu söyledi. "

Ramazan ayı dolayısıyla Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın geleneksel hale getirdiği iftar yemekleri Sultanköy Mahallesi’nde yaklaşık 1250 kişinin katılımıyla verilen iftar yemeğiyle devam etti.

“7/24 EKİBİMLE HALKIMIZIN HİZMETİNDEYİM”

İftar öncesi masaları tek tek gezen Başkan Uyan, mahalle sakinlerinin sorunlarını dinledi. İftar duası yapılması ve oruç açılmasının ardından Başkan Uyan, mahalle sakinlerine hitap etti.

Ekibiyle 7 gün 24 saat halkın hizmetinde olduğunu dile getiren Başkan Uyan; “Tekirdağ’ın büyükşehir olmasıyla birlikte Tekirdağ Büyükşehir Belediyemizle birlikte, her zaman sizler için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yola çıktığımız günden bugüne kadar değişen ve gelişen kentimizde yatırımdan yatırıma koşuyoruz. Sizlerden aldığımız güçle geldiğimiz noktayı görüyorsunuz. İlçemize yaptığımız altyapıdan üstyapıya, belediye binamızla, parklarımız ve yeşil alanlarımızla, kendi asfaltını üreten örnek belediyeyiz. İlçemiz ilerleyen günlerde yatırımların tamamlanmasıyla daha da güzelleşecek. “diye konuştu.

SULTANKÖY’DE ALTYAPI HIZLA TAMAMLANIYOR

İftar sonrası mahalle sakinlerine hitap eden Başkan Uyan, mahallenin dev yatırımlarla geliştiğini dile getirerek, “ Sultanköy Mahallemiz yatırımlarımızla modern görünümüne kavuşuyor. Gerek altyapı, gerekse üstyapı çalışmalarımız sürüyor. Sultanköy Mahallemiz için sadece 20 milyon TL kanalizasyon ihalesi yaptık. Bunun yanı sıra içme suyu irsale hatlarının yenilenmesi projelerde yoktu, onu da projelendirdik. Bölgede hem kanalizasyon, hem içme suyu hattı, hem de doğalgaz altyapısını aynı anda yapıyoruz. Yatırımlar ibadet kadar kutsaldır. Biz görevimizi bugüne kadar bu anlayışla yaptık. Acil ihtiyaçlara öncelik veriyoruz. Geçen yıl Ramazan ayında kanalizasyon hattının temelini atmıştık. Kanalizasyon çalışmalarımızın yüzde 60’ı bitti. Doğalgaz bu bölgede bitti, sadece yolun alt kesimi kaldı. Şimdi sıcak asfalt ve sathi kaplamayla birlikte altyapısı tamamlanan bütün bölgelere ulaşıyoruz. Kanalizasyon hattı bittikçe hemen o bölgeye sıcak asfalt atıyoruz. Sizlerden biraz daha sabır bekliyorum. Kanalizasyon yaklaşık 2 metre, yağmur suyu hatları ise yaklaşık 5 metre derinden gidiyor. Çünkü kot farkını o derinlikten yakalayabiliyoruz. Bu nedenle derinliği sağlayabilmek için yollarda yaklaşık 3 metre genişliğinde kanallar oluşuyor. Bu kanallar kapatıldığında bir müddet sonra zeminin oturmasıyla sıcak asfalta başlıyoruz.  “dedi.

Sultanköy Mahallesi sahilinin düzenlendiğini dile getiren Başkan Uyan; “Sahilde yürüyüş yolumuz da bitti. Şimdi sadece derenin yan tarafında kalan kısmı düzenleyeceğiz. Sel baskınlarına karşı dereyi de temizledik. Çocuk Parklarımızla, çevre düzenleme çalışmalarımızla Sultanköy’ü daha modern bir hale dönüştürüyoruz. “diyerek sözlerini tamamladı.
HABER GÖRSELLERİ
“Çalışmak ibadet kadar kutsaldır”
“Çalışmak ibadet kadar kutsaldır”
“Çalışmak ibadet kadar kutsaldır”
“Çalışmak ibadet kadar kutsaldır”
“Çalışmak ibadet kadar kutsaldır”