Merhaba, bugün 10 Aralık 2018 Pazartesi
MENÜ
Marmaraereğlisi Belediyesi yeni hizmet binasında sona gelindi"Marmaraereğlisi Belediyesi yeni hizmet binasında sona gelindi. İkmal inşaatı tamamlanan, iç dekorasyon ve iç tefrişatın yerleştirilmesi işlemleri tamamlanan binada çevre düzenlemesi işlemleri başladı. "

Mimarisiyle Marmaraereğlisi´nin tarihi dokusunu yansıtan yeni belediye hizmet binası Marmarereğlisi ilçesi D-110 Karayolu Çorlu Kavşağı yanında 1.866 m2 arazi içerisine 11.000 m2 kapalı alana sahip 2’si bodrum kat olmak üzere toplam 9 katlı olarak projelendirildi.

“ÇEVRE DÜZENLEMESİ YAPILIYOR”

Belediye binasının tamamlandığını ve çevre düzenlemesine başlandığını dile getiren Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan; “Proje toplam bedeli olarak 11.000.000,00 TL öngörülen yeni hizmet binamızda 2015 yılında kaba inşaatının ihalesi 2.911.000,00 TL bedelle yapılarak kaba inşaatı tamamlandı. Kaba inşaatının tamamlanmasına müteakip yeni hizmet binası ikmal inşaatı 6.000.000,00 TL bedelle ihale yapılıp İkmal inşaatı tamamlandı. İç tefrişatı yerleştirilen binada, çevre düzenlemesi ve yan yol asfaltlama işlemlerine başlandı. Kısa süre içerisinde çevre düzenlemesi ve yan yol yapım işlemleri tamamlanınca belediye binamız kullanıma açılacak. “dedi.

“3 MEDENİYETİN İZLERİNİ TAŞIYOR”

Belediye binasının ilçenin tarihini yansıttığını aktaran Başkan Uyan; “Yeni hizmet binamız evrensel mimari dil ile ortaya konarak Antik Perinthos, Herakleia ve Marmaraereğlisi kültürlerinin bir sentezi olarak tasarlandı. Yapı tamamlandığında Marmara mermeri renk tonlarında olacak. Üçgen alın ve sütunlar klasik dönem mimari tarzı sembolize etmekte. Pencere boyutları ve kemerli doğramalar geleneksel Türk sivil ve Kamu mimarlık yapılarını temsil etmekte. Belediye binamızın kubbesi ise evrensel yapı elemanı olarak toplu yaşam alanlarını temsil etmektedir. Kubbenin sembolik doğası onun geometrisinden kaynaklanmakta, evrendeki birlik ve bütünlüğün başlıca ifadesi olan kubbe şeklinde tasarlandı. Belediye binamız yapısı Antik Perinthos kenti arkeolojik kazıları yapılıp ortaya çıkarılana kadar bir İllüstrasyon niteliğinde algılanacak. Çevre düzenlemesi, rekreasyon alanının tamamlanması, açık hava müzesinin taşınması ile belediye binamız ilçenin tarihsel dokusunu ön plana çıkaran bir alanda yer alacak. Zaman içerisinde belediye binamız illüstrasyonu çevreye ilham verecek ve kentin kaderi değişecek. “diye konuştu.

HABER GÖRSELLERİ
Marmaraereğlisi Belediyesi yeni hizmet binasında sona gelindi
Marmaraereğlisi Belediyesi yeni hizmet binasında sona gelindi
Marmaraereğlisi Belediyesi yeni hizmet binasında sona gelindi