Merhaba, bugün 22 Ocak 2019 Salı
MENÜ
Marmaraereğlsi’nde geleneksel iftarlar başladı"Marmaraereğlisi Belediyesi’nin geleneksel mahalle iftar programları, Yakuplu Mahallesi’nde verilen iftar yemeği ile başladı."

YAKUPLU MAHALLESİ SAKİNLERİ İFTARDA BULUŞTU

Hoşgörüyü ve birlikteliği paylaştığımız Ramazan ayında Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın geleneksel hale getirdiği iftar yemeklerinin ilki Yakuplu Mahallesi’nde yaklaşık 400 kişinin katılımıyla gerçekleşti. 

“YAKUPLU ÖRNEK MAHALLE OLACAK”

İftar öncesi masaları tek tek gezen Başkan Uyan, mahalle sakinlerinin sorunlarını dinledi. İftar duası yapılması ve oruç açılmasının ardından Başkan Uyan, mahalle sakinlerine hitap etti.

Yakuplu Mahallesi’nin yatırımlarla örnek mahalleye dönüşeceğini söyleyen Başkan Uyan; “İftar yemeğimize teşriflerinizden dolayı çok teşekkür ediyorum. Bir iftara daha birlik ve beraberlik içerisinde girdik. Mahallemizin bazı ihtiyaçları var. Bizler bunları karşılamaya çalışıyoruz. Mahallemizin kanalizasyon altyapısı eski. Bu konuda Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz ile görüşmelerimiz devam ediyor. İnşallah kanalizasyon altyapısını yenileyeceğiz. Yeni arıtma koymayı da planlıyoruz. 3 köyümüzü ve Şahbaz Mahallemizin hattını toplayıp kanalizasyonu tekrar yapmayı planlıyoruz. Yakuplu Mahallemizin bizde ayrı bir yeri var. Önümüzdeki günlerde bölgemize çok güzel yatırımlar yapacağız. Yollarımız gerek sathi kaplama, gerek sıcak asfaltla kaplanıyor. Şahbaz ve Türkmenli yolunu da onaracağız. “diye konuştu.

“24 SAAT VATANDAŞLARIMIZIN HİZMETİNDEYİZ”

Vatandaşların saat kavramı gözetmeksizin hizmetinde olduğunu aktaran Başkan Uyan, “Burada ekip arkadaşlarıma sıkıntıları iletebilirsiniz. Biz 24 saat sizlerin hizmetindeyiz. Doğalgazın mahallemize gelmesi konusunda çalışmalar sürüyor. Doğalgaz ve yenilenen kanalizasyon altyapısı ile örnek bir mahalle oluşturmayı hedefliyoruz. Yakuplu Mahallemize düğün salonu yapımı projemiz var. İnşallah mahallemize düğün salonu kazandıracağız. İftar programınıza katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyor, hayırlı Ramazanlar diliyorum. “diyerek sözlerini tamamladı.

 

HABER GÖRSELLERİ
Marmaraereğlsi’nde geleneksel iftarlar başladı
Marmaraereğlsi’nde geleneksel iftarlar başladı
Marmaraereğlsi’nde geleneksel iftarlar başladı
Marmaraereğlsi’nde geleneksel iftarlar başladı
Marmaraereğlsi’nde geleneksel iftarlar başladı
Marmaraereğlsi’nde geleneksel iftarlar başladı